kurec

Proč není nikde na internetu přímo napsáno, že Oscar Wilde byl homosexuál? Nebo na to nebyly důkazy?

Jen je tam napsáno že se oženil s ženou kvůli finančnímu zabezpečení.

Nejlepší odpověď
annas

Najdete na netu, ale je třeba umět hledat. Je pro vás tak důležité, že byl tento spisovatel jiného zaměření? Nebo že se oženil a měl děti? Udržoval jako ženatý vztah s přítelem, jeho žena se s ním rozešla a změnila své příjmení?

Mně jde spíš o jeho dílo. Nejen Wilda, ale i tzv. prokletí básníci vybočovali ze standardu, Nebo Jack Kerouac holdovall alkoholu, který ovlivnil jeho život.

I zde s píše o problémech s jeho homosexualitou.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Oscar_Wilde

Píše se o jeho homosexualitě, ale později, protože

"v Anglii, kde se odehrála pravděpodobně nejslavnější perzekuce homosexuála. Teorie o degenerativním účinku homosexuality a sociální darwinismus velmi ovlivnily nahlížení na LGBT na sklonku 19. století.

Teprve reformou roku 1861 byl trest smrti za sodomii zmírněn na doživotní vězení, v roce 1885 pak prošel tzv. Laboucherův dodatek, který trestal jakýkoliv projev homosexuality až dvouletým vězením s nucenou prací.

Tento dodatek byl použit v procesu s Oscarem Wildem, jakmile bylo sebráno přesvědčivé množství výpovědí mladých prostitutů a hotelového služebnictva. Wilde se navzdory radám přátel ve vlastním sokratovském momentu rozhodl nepláchnout do Francie, jež za revoluce upustila od kriminalizace homosexuality.

Vězeňské podmínky byly kruté a autor v nich musel strávit dva roky. Vědělo se, že lidé nenavyklí na fyzickou námahu během či po výkonu trestu umírají na vyčerpání a neléčené choroby. Vězni spolu nesměli komunikovat a museli mít zahalený obličej. Bití a týrání bylo běžné. Wilde musel šest hodin denně strávit na běžeckém pásu, trpěl úplavicí a první rok směl číst jen Bibli. atd."

V odkazu je pokračování

http://www.amo­.cz/cs/prazsky-studentsky-summit/oscar-wilde-obet-homofobniho-zakonodarstvi/

Další odpovědi
Mc Merkurion

… protože to každej ví … mimochodem, je to všude zmiňovaný, ale i byl spíš bi, než jen homo …