Avatar uživatele
JájsemRaibek

Proč nemám jíst před odběrem krve a proč mám dodržet určitá pravidla? Přestože tím vlastně obelhávám doktora.

Nejezte, den předem nekonzumujte to a to, večer pijte jen to a to a další různá doporučení. Jinak budou výsledky zkreslené.
Potud to chápu, ale.
Pokud pravidelně jím večer to a to (což mi nyní zakazují – nedoporučují), piju to a to, což zase nemám před odběrem a ráno to samé.
Jenže pokud toto pravidelně konzumuji, mám to přeci v krvi zcela normálně a tělu to možná vadí, možná nevadí. Pokud si to nedám, tak vlastně ty látky která mám v těle díky konzumaci najednou zmizí a já tím vlastně obelhávám doktora.
Naopak si myslím, že výsledky budou zkreslené jen proto, že si to večer – ráno prostě nedám.
Proč to tedy tak je?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz před 1430 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Sám sis to napsal. Jestli chceš podrobnosti, máš se zeptat lékaře, který ti ta doporučení dal. Ale hlavně: To, že obelháváš dochtory je to nejmenší. Hlavně tím obelháváš SEBE!!!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pokud vím, člověk má jít před oběrem nalačno (tedy ráno). Je to logické, protože pokud si dáš kafe, tak ti to logicky zkreslí hodnoty. Odběr spočívá k vyobrazení výsledků, kdy tělo není zahlceno něčím jiným a je tak ,,čisté".

Kdyby sis dal před odběrem kafe a dortík, tak hladiny cukru v krvi budou vyšší, než když půjdeš nalačno, kdy hladiny cukru budou v pořádku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ovlivňuje to hodnoty měřených parametrů. Nicméně neobelháváš doktora ale hlavně sám sebe.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Edisone: neobelhávám sebe, jak jsem psal markuseovi, je to můj normální stav, ale jejich doporučením – zákazem tento stav snižuji pod mou normální hladinu.

Mohl bych to přirovnat třeba ke kontrole BOZP kdy se na pracovišti před kontrolou uklízí, dávají cedulky atd. Vše v pořádku. Normální stav však vypadá zcela jinak.

A o co lékařům jde? O můj normální stav nebo o vytvořený kdy si nic z toho co si normálně dávám právě před vyšetřením nedám.

před 1430 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

O co jde lékařům? Vydělat si. Tobě by mělo jít o objektivní stav. Pokud doporučení nedodržíš, nebudeš případně správně léčen. Nelze pak rozlišit, co je nemocí a co životním stylem.

před 1430 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Markusei: Jenže pokud si ráno to kafe a dortík dávám, tak mám zvýšenou hladinu cukru a s touto zvýšenou hladinou normálně žiju. Tělo je vlastně na tuto hladinu zvyklé, protože si ráno tebou zmiňované kafe a dortík dávám.
Pokud si nedám, mám normální nebo sníženou hladinu, což v normálním životě není pravda, protože jak jsem již psal vždycky si to ráno dávám.

před 1430 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tělo na to je zvylké, leč slinivka dostává pěknej záhul. A jednou si řekne „A dost!“. A pak uvidíš ten tanec… Při těchto kontrolách jde o to zjistit poškození těla, ne to, jaký jsi sám k sobě lump.

před 1430 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek