metalavenged

Proč někteří lidé neukazují ukazováčkem?

Ahoj,
tak mě napadlo, když jsem začala pozorovat lidi, kteří na něco ukazují jiným prstem než ukazováčkem (třeba spíše prostředníčkem), proč tomu tak je?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Někteří lidé považují ukazování jakýmkoliv prstem za neslušné, použití vztyčeného prostředníčku znamená výsměch, asi původem z Itálie (ve smyslu vlez mi na záda, vole), rovněž z Itálie vztyčený malík + ukazováček je výsměšné označení paroháče (cornuto!), dva prsty ve tvaru V každý zná (victoria!). Prstomluva je květnatá a podléhá módě.

Další odpovědi
Drap

Nikde neni předepsáno, že se musí ukazovat pouze ukazováčkem, Je to každého věc čím a jak ukazuje, Většina lidí však dává stále přednost ukazováčku a to jen proto, že je to pro ně přirozené, stejně tak je přirozené ukazovat prostředníčkem pro ty, co to tak dělají.