zzzzz

Proč někteří lidé mluví s cikánským přízvukem i když cikáni nejsou?

Před pár dny jsem byla na Stodolní a velice mě překvapilo, že tam hodně hlavně mladších lidí mluvilo s cikánským přízvukem. Dokonce na sebe pokřikovali i ty jejich výrazy „more, dyk“ a další. Nebyl mezi nimi žádný cikán.

Je snad in mluvit cikánsky?

Všem předem děkuji za odpovědi.

PS: není to nic rasistického, jen se ptám na vývoj naší řeči.

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Je to jistá recese, ať je sranda. A lidé rádi papouškují.
Doplňuji:
Navíc to zní „drsně.“

Další odpovědi
bolak

a jolandu znáš?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=A3ImjtC5_oY
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=LVe82q9IB­So

led

Dám protiotázku.
Prečo mnohí, hlavne mladí, do svojej reči vkladajú anglické výrazy, či „anglické spotvoreniny“? Je snáď IN hovoriť českoanglicky?
Toto je presne to isté.
U niektorých je to nedostatočná znalosť rodného jazyka
Niektorí, hlavne tí, čo vyrastali v cigánskom, vietnamskom, slovom inojazyčnom prostredí, to majú v sebe, ani si veľakrát neuvedomujú, že rozprávajú inak.
Niektorí, myslia si, ža ak budú rozprávať spisovne, nebudú im iní rozumieť
Niektorí, sa len chcú prispôsobiť spoločnosti, v ktorej sa pohybujú
Niektorí, chcú byť moderní, chcú byť IN.
V prípade angličtiny, či pri používaní cudzojazyčných výrazov mnohí, hlavne odborníci rôznych profesií a politici, nevedia nájsť rovnocenný výraz v češtine.

ten který je

Na východ,za řekou Moravou začíná Asie a Stodolní ulice není vyjímkou.:-p

anonym

Možná někde poblíž cikáni byli, možná si z nich tímhle způsobem dělali srandu

www

Nevím, podle čeho poznáš, kdo je/není cikán. Barva pleti není totiž rozhodující, dochází již několik generací k výrazným změnám díky vzájemným sňatkům obou populací.
Pokud to ale není tento případ, může se jednat o recesi, zábavu ap.
Zkušenost

zzzzz

Všem děkuji za odpovědi, za Jolandu jsem musela dát nominaci pro Boláka, opět nezklamal:-)))

led

ten který je, „Na východ,za řekou Moravou začíná Asie“
snáď nechcete tvrdiť, že Slovensko patrí do Ázie.
Vráťte školné, ktoré štát na vaše základné vzdelanie vydal a otvorte si mapu Európy.
Myslíte, že, severne od Jizerských hôr, západne od Krušných hôr, južne od Šumavy a východne od Beskýd už žijú len levy?
Keby tu bol Dr.Axl, možno by vám to vysvetlil svojim spôsobom…

ten který je

Led:věděl jsem že se někdo ozve.:-D
Máte málo smyslu pro humor.Na Slovensku mám spoustu přátel,ale to vy neskousnete protože jste žlučovitá zapšklá osoba která se užírá svým narcismem.Nikomu nevyhrožujte!

led

ten ktery je, plne chápem, že máte strach z levov.

ten který je

Strach nemám z nikoho a z vás už vůbec ne,z vás je mi spíš špatně – viz téma o zesnulém místním uživateli M.Kole.

led

Posledné slovo k vašim urážkam
ak chcete niekoho kritizovať, naučte sa čítať až potom sa vyjadrujte

cochee

Aha, takže opačné tvrzení zní: „Na západ, za řekou Moravou, začíná PRAHA“

Hahaha, smíchy se můžu utlouct.

Nepřipadáš si tak trochu jako pitomec?

led

Váš odhad človeka ja fascinujúci. Žasnem nad vašim úsudkom.