dust8

Proč někde berou na pracovní pozici pouze osoby zdravotně postižené, ale diskriminují a nechcou osoby zdravotně omezené?

Často vidím někde v pracovních nabídkách. Pouze pro OZP, ale žádné OZZ. V čem je ten problém? K čemu je pak vůbec ten status osoby zdravotně znevýhodněné?

Nejlepší odpověď
anonym

Možná OZZ jen zapomínají uvádět 🙂

Výše daňové úlevy pro zaměstnavatele by měla být v případě OZP (1. a 2. stupeň) a OZZ stejná (18 tis.). Teprve až s OZP 3. stupně dosáhnou na daňovou úlevu výrazně vyšší (60 tis.)

Další odpovědi
Arne1

Protože stát taková místa dotuje.

Michala11

Protože za zdravotně postižené je už zaplaceno sociální a zdravotní státem a zaměstnavatel už ho neplatí. A je spousta dalších dotací na talová místa. Status zdravotně znevýhodněné osoby je pouze omezení k neschopnosti vykonávat určitou práci, nic víc.