Lilix

Proč nejsou vitamíny náhrada pestré stravy?

Moc nejím ovoce a zeleninu.Kupuju si proto vitamíny. Jenže na krabičce je napsáno : není určeno jako náhrada pestré stravy....Ale já kdybych pestrou stravu jedla,nebudu si přeci potřebovat kupovat vitamíny!Tak proč je to tam tedy napsáno ?Jako samozřejmě,ovoce a zelenina je zdravější,to je mi jasné,ale ty umělé vitamíny přeci to ovoce a zeleninu nahrazují,ne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2064 dny Sledovat Nahlásit

Nejlepší odpověď
štamgast

Protože se musíš něčím zasytit a kdyby jsi pouze jedla ty prášky tak by jsi zkolabovala.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
gecco

1. umělé vitamíny ovoce a zeleninu nenahrazují - jsou určené k doplnění konkrétního vitamínu v ´dobách nouze´
2. dávky tabletek je obtížné vyvážit tak, jak organismus potřebuje
3. kromě vitamínů z OZ čerpáš i vlákninu a stopové prvky
___
Budeš-li pokračovat tak, jak popisuješ, čekají tě zdravotní problémy..

0 Nominace Nahlásit

mokrygorky

Protože nejsou tak zdravé, jak si myslíš ;)
Není moc dobré brát vitamíny.

0 Nominace Nahlásit

ReHu

Protože tě nenasyti.
Mají nulovou kalorickou hodnotu. Nebo minimální.
A ty potřebuješ jíst. Tělo musí z něčeho brát energii.

0 Nominace Nahlásit

ivzez

Nenahrazují!!
Doplňky stravy nemohou nahradit zdravou pestrou stravu.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
GabulkaA

To je jednoduchý... ve stravě nejsou jen vitamíny, ale i další důležité látky. Proto vitamíny nenagradí živiny ze stravy. No a naopak... Potraviny neobsahují tolik vitamínů, kolik my potřebuje, resp. je v ní tolik množství, že bychom třeba ovoce museli sníst faaakt hodně, abychom doplnili Cecko... proto pestrá strava + doplnky stravy.

Kikulinka85

Je to tak :) Já jsem taky potřebovala doplnit Déčko a koupila jsem si tento doplněk stravy https://www.woldoshop.cz/… a jsem s ním spokojená maximálně. Bez chutě, takže to mi vyhovuje.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví