annas

Proč nejsou šťastní muži přitažliví?

Více než 1000 žen se zúčastnilo studie odborníků z Unvierzity of British Columbia a hodnotilo snímky opačného pohlaví.

Mrzutý stydlivý a rozmrzelý muž je v kurzu…
Proč právě smutní, tajemní, zklamaní, zadumaní, stydliví, rozmrzelí, nejednoznační, melancholičtí, a dokonce problémoví muži jsou sexy?

Usměvaví přitahují opačné pohlaví méně než přemýšliví melancholici, ale také méně než chvástavé typy..

Je tomu tak i u nás.

Děkuji za váš názor.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Ženy mají vrozenou potřebu se o někoho starat a ochraňovat a tak šťastný a spokojený muž je nepřitahuje.O ta­kového není potřeba starost,ten se postará sám.

Další odpovědi
anonym

Stydlivi , zklamani , tajemni, zadumani – to bych jeste pochopila , ze pritahuji NEKTERE zeny. 🙂 Ale ze pritahuji i mrzuti a rozmrzeli – to me nejak hlava nebere. 🙂
Naopak – moc veselej ( pisu cesky ) , takovej rozevlatej – to bych se zase uzarlila . Tak radsi snad byt sama ( vesela a rozevlata ) , nebo ? 🙂 -iv-

Deli

Asi jsem žena s netuctovým názorem.
Můj manžel rozhodně není mrzutý, stydlivý, rozmrzelý, smutný, tajemný, zklamaný, zadumaný, stydlivý, rozmrzelý, nejednoznačný, melancholik nebo dokonce problémový.
Je veselý, usměvavý, otevřený, pro každou kravinu a recesi, většinou je dobře naložen, zadumaného ho neznám, co má na srdci, to na jazyku a nestydí se vůbec za nic. Vykecá na sebe i to, co neví a ještě si ze sebe utahuje.
A právě a nejen proto je pro mne sexy a miluju ho!

Berušinka

Zajímavé =)
Teď mě napadlo, že by to mohlo být z toho důvodu, že ti muži, kteří se smějí jsou jako děti (nespolehliví, nevyspělí) – proto nejsou na první pohled přitažliví – né že by se tím ženy řídily vědomě. To si ani neuvědomí, ale prostě to ví – nevím, jak to napsat =)

A mně by se asi taky nelíbil muž, kterého bych viděla poprvé v životě a on se na mě řehtal jako kůň =)

Já osobně bych volila něco mezi pohodářem a drsňákem (myslím takové ty vážné drsňáky – né žádné potetované rockery! fujky =D)

led

Priznám sa, tak toto ma nenapadlo 🙂
Zjavne ten druhý typ, veselý, samostatný nehľadá nežné materké pohladenie. Skôr „lovia“ ženy. Ale to neznamená, že by ženy nepriťahovali.
Ale mám rada, keď muž je proste muž a nie baba.
PS.
…to sa mi hovorí na diaľku,že ? 😁

Doplňuji:
Deli,
…a neustupujte od toho…
tak nám, namysleným, treba 🙂

Andělé

Možná právě proto,že ti smutní,zadumaní apod.působí jako nedostupní a to mnoho lidí přitahuje víc,než ti,co vypadají dostupněji.
Na mě nikdy nepůsobili ti muži,co šli na seznámení zhurta,ti moc otrlí a příliš sebevědomí.Naopak trocha stydlivosti,kapku odtažitosti,na mě působí tajemněji a víc přitažlivěji.V dneš­ní době je spousta lidí sebevědomější než dříve,málo romantiky apod.,tak takový stydlivý muž je pro mnohé ženy romantičtější.
A ti rozmrzelí a problémoví muži?Nevím,jednoho jsem měla-byl a dodnes je stydlivý,ale zároven působil mužně to mě na něm přitahovalo,ale když se z něj vyklubal agresivní člověk,bojovala jsem se sebou dlouho,abych ho dokázala opustit.
Každého přitahuje něco jiného,ale pro mě je přitažlivější chlap s trochou stydlivostí,kapkou odtažitostí,dobrou komunikací a zároven chlapskou mužností-takže zlatá střední cesta…:-)

fcoop

To je zajímavé – jsem tajemnej jako hrad v Karpatech,no­torickej stydlín,malan­cholickej ažaž,hlavně kvečeru – a prd.
Nechytačka.
A vnitřně krásnej jsem odmalička.
Tak nevím..........

anonym

Podobných výzkumů vychází na Novinkách v rubrice Žena řada. Tento vyšel 26.5. a podobný australský ještě 23.6.
Kdo jej četl, dozvěděl se i příčiny, ale také 2 drobné odlišnosti, jednak jsou ovlivněny mírně odlišnou mentalitou a tradicemi anglofonní společnosti a jednak tam promítají aktuální vlivy finanční krize.
Nejblíže intuitivnímu vysvětlení jsou dědapetr a andělé.
Zjednodušeně – šťastný muž už bývá obsazen, ženy na rozdíl od mužů nemají nastaveny jako prvotní vizuální signály, jsou více romantické, láká je trochu tajemna a mají pečovatelský pud. Také hraje roli posun genderových norem a principy evoluční psychologie.
Čím jsou ženy emancipovanější, tím více se odklání od tradičních typů macho svalovců.
Ještě obsáhlejší článek k tomuto tématu je uveřejněn v dnešním vydání přílohy Ona dnes, str. 33.