Avatar uživatele
annas

Proč nejsou šťastní muži přitažliví?

Více než 1000 žen se zúčastnilo studie odborníků z Unvierzity of British Columbia a hodnotilo snímky opačného pohlaví.

Mrzutý stydlivý a rozmrzelý muž je v kurzu…
Proč právě smutní, tajemní, zklamaní, zadumaní, stydliví, rozmrzelí, nejednoznační, melancholičtí, a dokonce problémoví muži jsou sexy?

Usměvaví přitahují opačné pohlaví méně než přemýšliví melancholici, ale také méně než chvástavé typy..

Je tomu tak i u nás.

Děkuji za váš názor.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Berušinka, iceT, Andělé, dědapetr, anonym, fcoop, anonym, casey před 4672 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Ženy mají vrozenou potřebu se o někoho starat a ochraňovat a tak šťastný a spokojený muž je nepřitahuje.O ta­kového není potřeba starost,ten se postará sám.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Stydlivi , zklamani , tajemni, zadumani – to bych jeste pochopila , ze pritahuji NEKTERE zeny. 🙂 Ale ze pritahuji i mrzuti a rozmrzeli – to me nejak hlava nebere. 🙂
Naopak – moc veselej ( pisu cesky ) , takovej rozevlatej – to bych se zase uzarlila . Tak radsi snad byt sama ( vesela a rozevlata ) , nebo ? 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

Asi jsem žena s netuctovým názorem.
Můj manžel rozhodně není mrzutý, stydlivý, rozmrzelý, smutný, tajemný, zklamaný, zadumaný, stydlivý, rozmrzelý, nejednoznačný, melancholik nebo dokonce problémový.
Je veselý, usměvavý, otevřený, pro každou kravinu a recesi, většinou je dobře naložen, zadumaného ho neznám, co má na srdci, to na jazyku a nestydí se vůbec za nic. Vykecá na sebe i to, co neví a ještě si ze sebe utahuje.
A právě a nejen proto je pro mne sexy a miluju ho!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Berušinka

Zajímavé =)
Teď mě napadlo, že by to mohlo být z toho důvodu, že ti muži, kteří se smějí jsou jako děti (nespolehliví, nevyspělí) – proto nejsou na první pohled přitažliví – né že by se tím ženy řídily vědomě. To si ani neuvědomí, ale prostě to ví – nevím, jak to napsat =)

A mně by se asi taky nelíbil muž, kterého bych viděla poprvé v životě a on se na mě řehtal jako kůň =)

Já osobně bych volila něco mezi pohodářem a drsňákem (myslím takové ty vážné drsňáky – né žádné potetované rockery! fujky =D)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Priznám sa, tak toto ma nenapadlo 🙂
Zjavne ten druhý typ, veselý, samostatný nehľadá nežné materké pohladenie. Skôr „lovia“ ženy. Ale to neznamená, že by ženy nepriťahovali.
Ale mám rada, keď muž je proste muž a nie baba.
PS.
…to sa mi hovorí na diaľku,že ? 😁

Doplňuji:
Deli,
…a neustupujte od toho…
tak nám, namysleným, treba 🙂

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andělé

Možná právě proto,že ti smutní,zadumaní apod.působí jako nedostupní a to mnoho lidí přitahuje víc,než ti,co vypadají dostupněji.
Na mě nikdy nepůsobili ti muži,co šli na seznámení zhurta,ti moc otrlí a příliš sebevědomí.Naopak trocha stydlivosti,kapku odtažitosti,na mě působí tajemněji a víc přitažlivěji.V dneš­ní době je spousta lidí sebevědomější než dříve,málo romantiky apod.,tak takový stydlivý muž je pro mnohé ženy romantičtější.
A ti rozmrzelí a problémoví muži?Nevím,jednoho jsem měla-byl a dodnes je stydlivý,ale zároven působil mužně to mě na něm přitahovalo,ale když se z něj vyklubal agresivní člověk,bojovala jsem se sebou dlouho,abych ho dokázala opustit.
Každého přitahuje něco jiného,ale pro mě je přitažlivější chlap s trochou stydlivostí,kapkou odtažitostí,dobrou komunikací a zároven chlapskou mužností-takže zlatá střední cesta…:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

To je zajímavé – jsem tajemnej jako hrad v Karpatech,no­torickej stydlín,malan­cholickej ažaž,hlavně kvečeru – a prd.
Nechytačka.
A vnitřně krásnej jsem odmalička.
Tak nevím..........

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Podobných výzkumů vychází na Novinkách v rubrice Žena řada. Tento vyšel 26.5. a podobný australský ještě 23.6.
Kdo jej četl, dozvěděl se i příčiny, ale také 2 drobné odlišnosti, jednak jsou ovlivněny mírně odlišnou mentalitou a tradicemi anglofonní společnosti a jednak tam promítají aktuální vlivy finanční krize.
Nejblíže intuitivnímu vysvětlení jsou dědapetr a andělé.
Zjednodušeně – šťastný muž už bývá obsazen, ženy na rozdíl od mužů nemají nastaveny jako prvotní vizuální signály, jsou více romantické, láká je trochu tajemna a mají pečovatelský pud. Také hraje roli posun genderových norem a principy evoluční psychologie.
Čím jsou ženy emancipovanější, tím více se odklání od tradičních typů macho svalovců.
Ještě obsáhlejší článek k tomuto tématu je uveřejněn v dnešním vydání přílohy Ona dnes, str. 33.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek