Rokio

Proč nejsou aktivní inkvizitoři i v současné době?

Inkvizitoři ve středověku mučili čarodějnice a obecně se starali o jejich likvidaci. Díky nim na světě ubývalo zla.

Proč neexistují v dnešní době inkvizitoři, kteří by zabíjeli čarodějnice?

Nejlepší odpověď
dr.luha

To nebyly pohádkový čarodějnice, ale bylinkářky, majitelky nějakého jmění nebo odpůrkyně systému. Takže to zlo byli inkvizitoři. V dnešní době jsou taky, akorát nosí obleky a kravaty.

Další odpovědi
led

To nie je pravda. Inkvizítori a cenzori sú naďalej aktívní, ale pracujú za prísneho utajenia. Veď ako inak by mohli v najdemokratic­kejšej krajine rovnako ako v krajinách, ktoré sa demokraciou len chvália, postupovať rovnako ako v štátoch s prísnou diktatúrou jedného názoru. napríklad zákaz „nepriateľských televíznych stanic“ ktore až do nedávna boli legálne na území štátu.
zákaz mnohých zahraničných tv na území USA, Číny, Ruska…
hromadné vyhostenie ruských diplomatov na základe podozrenia bez dôkazu o trestnej činnosti štáty EU, USA, Veľká Británia
tajné vyšetrovanie „nepriateľov štátu“ aké spôsoby používajú, to by sa stredovekí inkvizítori mali čo učiť.

independent

Existují furt, pracují tajně sídlí někde ve Španělsku.