abrokdor

Proč nejde na ERA smatbankingu aktualizovat občanku?

Dobrý den,

Era všude píše, že si lze novou občanku (resp. aktializaci, když jsem dostal novou) aktualizovat v telefonu ve smartbankingu, ale tam mě to napíše, že pouze na pobočce, přitom už při přihlašování tam mají reklamu, že stačí ofotit občanku a aktualizovat ji.

Proč to teda nejde.
Ptal jsem se, ale zatím neodepsali.

Odpovědi
Pepa25

Podle dokumentace na webu píšou, že „Tato možnost je dostupná pouze pro zletilé a svéprávné občany ČR s daňovou rezidencí v ČR, kteří nejsou politicky exponované osoby a splňují riziková kritéria.“ Asi nesplňujete některou z podmínek.

Zdroj: https://www.pos­tovnisporitel­na.cz/portal/do­cuments/15091453/­15496111/sb-navod.pdf