Avatar uživatele
Registrovaný

Proč nedokážeme jít rovně se zavřenýma očima, ale chodíme v kruzích?

Zkuste si to - zajděte si někam ven, například do parku, zavažte si oči tak, abyste nic neviděli a zkuste jít rovně. Je jedno, jak pomalu a rozvážně půjdete - budete chodit v kruhu. Vědci dokonce v jednom experimentu za pomocí GPS zjistili, že čím větší byla tma, tím víc lidí chodilo v dokonalejších kruzích, důvod takového chování však nezjistili.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

To se snadno stane i s otevřenými očmima. Konkrétně na rozsáhlých pláních, v hudé rozsáhlé mlze a podobně. V zásadě není zcela jasné, jestli za to může naše dvoustranné vestibulární ústrojí, které není vyvinuto přesně stejně, nebo naopak protože je vyvynuto značně stejně a může na to mít vliv rotace Země, nebo jestli za to může dvoudílné uspořádání mozgu...


Avatar uživatele
Zlatý

Jedna z teorií tvrdí, že jedna noha je prostě vždy o něco kratší. Moje teorie je, že žádný člověk nedokáže jít trvale v přímce, i když by byl střízlivý a měl ideální podmínky. Vlastně to ani teoreticky nejde. Jsi si vědom, jak složitý pohyb máme, když jsme na rotující planetě obíhající okolo Slunce a to samo taky obíhá střed Galaxie?


Avatar uživatele
Stříbrný

Jedna část těla je silnější, proto s ní děláme delší kroky a to vede k chození do kruhu.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

EKSOT123

Neuvěřím, dokud nevyzkouším, jinak bych dal otázce palec.

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Keplere, právě, že ty ideální podmínky do toho házej ty vidle. Za ideálních podmínek je ta pravděpodobnost chození v kruzích mnohem pravděpodobnější. Zdá se, že právě nehomogenita prostředí nám pomáhá jít rovně.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 4356
Zlatý Kepler 2104
Zlatý Drap 1754
Zlatý quentos 1615
Zlatý mosoj 1529
Zlatý led 970
Zlatý marci1 966
Zlatý Lamalam 717
Zlatý gecco 709
Zlatý ivzez 661

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.