Smackdown

Proč nechal prezident Václav Havel zrušit v České republice hodně továren?

Lidé měli práci a dělali jsme sami na sebe, to byla jeho snaha navýšit nezaměstnanost? autacek: Ano ano, máš pravdu, a jak vidíš, díky lidem, co vše překrucují, se mění dějiny, a takhle to bylo odjakživa.

Odpovědi
Kepler

Rušit továrny není v pravomoci žádného prezidenta. Odpověď by se musela v ekonomických sférách: konkurenceschop­nost, produktivita práce…

Dochy

Prezident Havel nechal zrušit továrny? Prezident Havel byl prezident, nikoli absolutistický monarcha či diktátor. Pokud se nemýlím, tak se soustředil hlavně na vztahy se zahraničím a na udržení alespoň nějaké úrovně korektnosti na české politické scéně (na rozdíl od jiného prezidenta, u kterého se zdá že hlavním cílem je rozhádat celou republiku)

Pokud se nemýlím, tak Havel měl na činnost konkrétních podniků minimální vliv.

Mc Merkurion

… to by mne zajímalo, kde takovou blbost povídali ??? … takovej názor snad nemaj ani třešničkáři …

autacek

Přeneseně, ač ti tu většina lidí lže, díky Havlovi spousta továren zrušena byla. Tedy nejen kvůli němu, ale politice a orientaci státu, kterou on representoval a symbolizoval. Nejzářnější příklad je naše opuštění zbrojních trhů „ve jménu míru“, kdy na naše místo vstoupily ihned západní společnosti a dalo by se pokračovat..

ivzez

Prezident Václav Havel nenechal zrušit žádnou továrnu,
protože k tomu neměl oprávnění.

hapiky

Dělat sám na sebe můžeš i dnes, stačí živnosťák.
Tato otázka je záměrně provokativní.....

ivzez

@Hapiky,

tazatel podle mne nemínil jednotlivce, ale společnost (stát) jako celek.
Za minulého režimu jsme na tom byli se soběstačností v řadě oborů lépe než dnes.