Klára K.

Proč nás něco svědí, když se to hojí? Proč to tak příroda udělala?

Potom máme pořád nutkání si to poškrábat, čímž si mnohdy ránu ještě poničíme. Tak k čemu to je?

Nejlepší odpověď
gecco

Je to součást evoluce – přežijí jen silní jedinci – ti, kteří dokážou nutkání poškrábat se odolat…
😁

Další odpovědi
jstastny

Tak to nefunguje. To se silnými jedinci se myslí při boji s predátory a nepříznivým prostředím, ale ne při boji se svými pudy. Ty naopak příroda předpokládá, že budeme poslouchat.
Já si myslím, že potřeba škrábat se se vyvinula proto, abychom si tak z kůže odstranili různé parazity a jiné potvůrky. Ale pak se vyvinuly bakterie, které toho začaly využívat…