asp75797

Proč narkóza způsobuje stav nevědomí ve vědomí?

Odpovědi
da ny

„ … jde o cíleně navozenou ztrátu vnímání veškerého čití – dotek, bolest, teplo, chlad.“ „Primárně jde o vyřazení vědomí pacienta proto, aby se zajistila bezbolestnost, ale především vhodné operační podmínky, tedy svalový klid, nehybnost operačního pole.“
https://www.uz­dravimse.cz/vliv-narkozy-na-mozek-zdr-1159-10422.html

mosoj

Protože vyřadí (utlumí) to správné místo v mozku. Bohužel to není tak úplně pravda a narkóza působí částečně nevratně na paměťové buňky mozku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.