Dustik_DSG

Proč mořská voda nezamrzne při teplotě 0°C jako voda v řece?

Nejlepší odpověď
Drap

Ani v řece při 0 stupních voda nezamrzne.

Další odpovědi
anonym

Říká ti něco sůl, vlny atd. ?

lexx, ty nečteš zadání otázky, teplomile?

KARI05

Protože tomu zabraňuje sůl ne?

Mc Merkurion

co škola,tam jste to nebrali? tak proč se solí silnice? furt nic? no,tak třeba poradí ostatní…

Kepler

Obsah solí v mořské vodě může být až 4 %. Přítomné soli snižují bod tuhnutí vody o nějaké ty stupínky pod nulu.

Agneta

Slaná mořská voda mrzne až při –3°C:D

mosoj

Voda v řekách už nezamrzá od minulého století z podobných důvodů.

Alesh

protože je slaná, ne?

lexx

za velkejch mrazů zamrzne stejně, to bychom pak nepotřebovali ledoborce, co Vy chemici ?

honza19hk

co takhle sůl. navíc vlny na vodě nedovolí vytvoření ledové vrstvy tak jako to je třeba na rybníku či rece, existují ale vyjímky např polární oblasti.