Boy 13

Proč mobil ruší repoduktor?

Když jsem na počítači a mám zapnuté reproduktory a mám vedle nich položený mobil, tak když mi někdo volá nebo já někomu, v těch reproduktorech hučí, proč? díky.

Nejlepší odpověď
Dochy

Aktivní reproduktory, že? Protože mobil vysílá silné rádiové signály. Ty se naindukují do zesilovače (a do různých kablíků co do zesilovače nebo i ze zesilovače vedou). Na polovodičích v tom zesilovači se bohužel provede detekce signálu, podobně jako třeba na „krystalce“ a ten detekovaný signál projde zesilovačem a řádně zesílen vyleze z reproduktoru ven…

Sice signál z mobilu nepoužívá amplitudovou modulaci, pro kterou tato detekce funguje, zato ale vysílá přerušovaně v časových slotech a to lze (z pohledu přenášených informací nesmyslně) považovat za extrémní amplitudovou modulaci s hloubkou modulace 100%.

aliendrone

Dochy>>> Ono ani není potřeba mít aktivní repráky, kolikrát stačí položit mobil poblíž recieveru. ;) :D :D

Dochy

ehm… Mno jo to je ta alieni logika… 😉

aliendrone

Já jen kdyby se divil proč, když třeba NEMÁ aktivní repráky. ;)