zenda

Proč mne stále pálí nohy? Jde o to, že při pohybu (chůze, běh) nic necítím a jakmile si sednu to začne.

Pálení jde od zadku přes zadní stehno, přes vnitřní stranu kolena, přes vnitřní stranu lýtka ke kotníku. Působí to jako tenký, pálivý proud. Trápí mne to přes rok. Vyšetření veškerá negativní – záněty, borelióza, žíly, toxické látky. Ortopedické vložky nosím. Neurolog mi řekl, že když při předklonu dám ruky na zem a nohu zvednu k hlavě, udělám záklon, úklon v pohodě, tak mi nic není, A žádná vyšetření neprovedl. Po komunikaci s ním, která byla ukončena větou – Tak ty nohy si mám uříznout, abyste byli všichni spokojeni (doktoři si mne přehazovali jako horkou bramboru a na odpověď typu „To není z mého oboru, nepomůžu Vám – mám alergii“), mi rehabilitaci napsal – magnety na bederní páteř, ultrazvuk, cvičení, fyzioterapie. Fyzioterapeut mi dokázal odblokovat esíčko a napravit krční páteř (a za to velký dík), ale pálení mne nezbavil. Doma cvičím, dělám si masáže teplou sprchou a snažím se na to nemyslet. Když můžu, jsem radši v pohybu. Tímto se ptám, zda měl někdo takový problém a jestli by mi někdo neporadil, co s tím. Je to velmi nepříjemné. Na masáže chodím, ale nepomáhá to. Předem mockrát děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
Kelt

Nevím, možná je to energetického původu. Jak popisuješ, tak probíhá dráha určitého meridiánu – to jsou místa s vyšší citlivostí. Taky je možné, že máš něco z páteří. Takže zkus vyměnit židli, nebo si dej polštářek nebo podložku. No a zkus tento cvik. Popis cviku: Vnitřní stranou dlaně postupuj od vnitřních kotníků po stehnech až k rozkroku a zpátky od boků po vnější straně až k chodidlu. Provádět 12 x a dýchat normálně. Dlaní tlačit na nohu. Můžeš přitom stát, sedět nebo ležet. A stejně si můžeš masírovat paže, ale po vnitřní straně dolů a po vnější nahoru. Taky 12 x. Napřed jednu ruku a pak vyměnit. Stačí udělat jednu sérii denně, nebo jednu ráno a jednu večer. Pomalu, je třeba se soustředit na cvik. Uvidíš sám. je to z knihy Taoismus pro zdraví od Stephen T. Chang.

Další odpovědi
supersonny11

Známou pálil kotník, šla na CT, nalezli jí ostruhu na noze. Vyléčeno radioterapií („zpřetrhání“ nervů, aby necítila bolest z nohy), rázová vlna to zhoršila, magnety nepomohly, až radioterapie.
Takže si říkám, jestli nemáte něco špatně u chodidla, nártu, kotníku. Nebo někde skřípnutý nerv, když píšete o páteři.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zenda

Předem moc děkuji za odpovědi. Supersonny11 – na nártu mám malý tukový výrustek, který tam mám celý život. A o skřípnutém nervu taky uvažuji, ale že ty masáže a fyzioterapie nepomáhají. Spíš uvažuji sehnat nějakého sportovního maséra – fyzioterapeuta, předpokládám, že se skřípnutým nervem by měl mít zkušenosti.
Kelt – židle, polštářky, podložky – všechno vyzkoušeno. Na chvíli to zabere, pak to zase začne. Cvičení určitě vyzkouším. Zenda