Janasid

Proč mi nový mobil spotřebovává moc dat

Do vánoc jsem měla cca 3,5 starý mobil zn Cubot a data 1,5 GB, která jsem za měsíc ani nespotřebovala. Data používám pouze pokud nejsem doma. Od vánoc mám nový mobil (Xiaomi Redmi) a 1,5 GB jsem měla pryč už v půlce ledna, přikoupený balíček vydržel jen týden. Určitě to není tím, že bych více surfovala. U většiny aplikací mám data zakázaná, dle"využití dat" je naprostá většina spotřebovaná prohlížečem. Zkoušela jsem Chrome vyměnit za Firefox, ale žádný rozdíl jsem neviděla. Už nevím, co mám kde změnit nebo nastavit, jsem bezradná, prosím pomozte.
Děkuji, Jana.

Nejlepší odpověď
Alesh

Nastavení / Připojení / Použití dat / Využití mobilních dat

Tam se podívej a uvidíš, které aplikace ti toho po měsících sežraly kolik dat. Pokud máš ještě ten starý telefon, tak se můžeš mrknou i v něm a porovnat si to.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Mimo už dané rady také zakázat automatické aktualizace aplikací, kterých je v tom Xioami většinou víc, než bylo na tom původním a a synchronizace dat s Google účtem. Toto se, pokud nejsou zakázané, většinou spustí ihned po zapnutí dat. Toto provádět a povolovat pouze při připojení na WiFi. Vše toto se povoluje a zakazuje v „nastavení“.

aliendrone

Téměř jistě to bude mít na svědomí YT nebo FB. Pravděpodobně prohlížíš fotky a videa ve vysoké kvalitě (tedy na datový objem náročnější). Zkus nějak nastavit kompresi dat. Ovšem jak to u „proklatého“ Xiaomi udělat netuším (nemám Xiaomi rád, jsou to HW dobré kousky s ohledem na cenu/výkon ale ten „náklad“ bundlovaného svinstva mi vadí), možná ti poradí na jejich stránkách/fóru. :)

elkon

Vypnout data a zapínat je jen v případě potřeby. A znovu zkontrolovat aplikace, které by též mohly spotřebu dat ovlivnit. Také bývá v novém mobilu řada aplikací, které jsou tam zbytečně a lze je odinstalovat. Prověřte to a odinstalujte nepotřebné. Můžete je také předem zakázat. Systémové aplikace odinstalovat nejdou.

Beno

Firefox by měl brát méně dat.

Janasid

Děkuji všem za rady, něco už jsem podle nich nastavila, tak budu doufat, že to pomůže.