Ella

Proč mi nejde otočit klíčkem v zapalování?

Dobré dopoledne,
dnes jsem přeparkovávala naše auto, všechno v pohodě, když jsem se vracela z města všimla jsem si, že jsem to zajela trochu nakřivo, tak jsem to chtěla opravit – zasunula jsem klíček do zapalování, ale nešel otočit, jakoby to bylo zablokované. Nikdy se mi to předtím nestalo.
Můžete mi nějak poradit?
Doplňuji:
děkuji za odpovědi =) bohužel to vyzkouším až později, protože je u nás tak trochu deštivo. =)

Nejlepší odpověď
dědapetr

Zkusit pohnout volantem.

Další odpovědi
mosoj

Snažit se pohnout volantem na tu stranu kam to jde a zároveň při tom odemykat.

cukrar

kolegové, správně.
Jen pro doplnění, řízení je v „tahu“ a našponováno, proto nemáte sílu odemknout. Jakmile hřídel volantu se pohne, uvolní se „západka“ zajištující zámek proti pohybu.
OK?

FOG

Zkusit pohnout s autem a volantem tvrde otocit.Nekdy je potreba mit proslaplou spojku.