leporela22

Jak odblokovat dveře u auta?

Dobrý den mám dotaz ohledně auta. V zimě jsem téměř nejezdil autem a už v zimě se mi stalo, že jsem si nevšiml svítíví kontrolky špatně zavřených dveří. Myslel jsem, že to bude jen v zimě. Ale nyní na jaře jsem zkoušel dveře líp zabouchnout a nic, kontrolka svítí stále. Moje otázka zní jestli by pomohl nějaký sprej a i kdyby zabral a nějaká zápatka by odlehla, tak jestli by kontrolka zhasla? A hlavně jaký spray by byl ideální?
děkuji

Centrální zámek funguje, ale když strčím klíč do dveří u řidiče, tak odemykání jde těžko někdy skoro vůbec, musím držet klíč otočený a přitom brát za kliku.

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestli zámek normálně funguje, tak nedoporučuju někam něco stříkat.
Nejspíš bude zkorodovaný spoj v konektoru nebo vadný mikrospínač. Je potřeba sundat čalounění a zkontrolovat spínač ohmetrem.

Další odpovědi
Drap

Co zkusit mechanika nebo servis?