Jan Kuchař

Proč mi nejde napnout malíček a na druhé ruce prsteníček ?

Když udělám „paroháče“ na PRAVÉ ruce, nenapnu malíček úplně to polohy jako u ostatních prstů, ale když to udělám na LEVÉ, dám ho snad ještě dál než ostatní prsty. Ale když ukážu 4 prsty (s s malíčkem ohlým do dlaně) na PRAVÉ, prsteníček napnu, kdežto na LEVÉ ho nenapnu…Může mi to někdo vysvětlit ? Díky :)

Nejlepší odpověď
led

Nikdo nie je dokonalý. Ani parohy nie sú ideálne rovné.

Další odpovědi
marci1

Rozevři dlaň a postupně procvičuj všechny prsty tak, že je budeš jeden po druhém sklápět dolů směrem do dlaně. 🙂

Kepler

Nemusí to znamenat nic, žádné prsty nezůstávají neomezeně ovladatelné celý život. Nebo to můžou být počáteční projevy syndromu karpálního tunelu. Vše je to záležitostí ovládajících nervů a volného pohybu šlach. Pokud máš pocit, že je to vážnější, navštiv odborného lékaře. Více v https://www.ce­lostnimedicina­.cz/syndrom-karpalniho-tunelu.htm