Matyo._Rata

Proč mi je špatně, když jsem se nadýchal hořícího plastu?

Nejlepší odpověď
elkon

Protože z toho mohou vycházet jedovaté zplodiny.

Další odpovědi
Kelt

Pokud se trochu vyznáš v chemii, tak asi víš, že plast je organického původu, takže je tam určitě uhlík C, dále vodík H, a další prvky síra, S, dusík N, možná halogeny, F, Cl a pod. Když látka hoří, slučuje se s kyslíkem a vznikají oxidy. Uhelnatý CO, uhličitý CO2, siřičitý SO2, a to není dobré pro organizmus. Každopádně se snižuje množství kyslíku, který zbývá ve vzduchu, Prostě nedýcháš kvalitní vzduch, ale znečištěný.

Beno

Je potřeba to vyvětrat, vychodit to venku.
Z plastu můžou unikát jedovaté zplodiny.

Dochy

Protože podle druhu plastu a kvality spalování mohou vznikat jedovaté zplodiny vč. některých plynů, které jsou označovány za bojové otravné látky. Samozřejmě zle Ti může být i při nadýchání většího množství těch relativně neškodných produktů.

Ametyst

Protože kouř z hořícího plastu je nedýchatelný, až toxický. Nejspíš karcinogenní.