Bičiště

Proč mezinárodní společenství nepomohlo protestujícím Číňanům?

Před 22 roky došlo v Pekingu na náměstí Nebeského klidu ke krveprolití. Komunistický režim potlačil tanky demonstrace bojující za nastolení demokracie. Proč mezinárodní společenství tehdy nezasáhlo tak jako teď v Libyi? Proč se Libyjskému lidu dnes dostává takového dobrodiní a nad Číňany se mávlo rukou? Civilním Lybijským občanům ve jménu kterých se pomoc poskytuje přeji, ať vojska mají lepší mušku než v Afganistánu.

Nejlepší odpověď
Drap

Mezinárodní společensdtví pomáha jedině tam, kde na tom mají zájem jak hospodářský nebo mocenský spojené státy. Zajímavé je to, že vždy se jde pomoci místnímu lidu, Pomoc místnímu lidu se stává jakýmsi synonimem pro okupaci. Libye, Irák, Avganistán, .z dřívějších, Korea, Vietnam, Laou, Kambodža, Jugoslávie........
Bohužel tak to na světě chodí a my s tím nic nenaděláme. Maximálně se tam může rozpustit část našich daní, pokud tam posíláme vojáky nebo materiál.
Pěkné je ale na tom to, že nám to vždy zdůvodní a můžeme mít pocit, že někomu pomáháme.

Další odpovědi
stana73

Proč skoro ve všech státech vyvěšují tibetské vlajky na důkaz podpory proti nadvládě Číny nad Tibetem?To jim nejde taky nijak pomoct?A proč potom spousta zboží a výrobků je právě z Číny,když se proti ní protestuje?To se nedá pochopit.

drapek

Mravenci taky válčí jen mezi sebou a slona nechají napokoji.