Gus_Fring

Proč měl mít dokonalý árijec modré oči a ne zelené?

Proč byly pro nacistickou propagandu zelené oči lepší než modré? Chápu, proč blonďaté vlasy. Symbol něčeho extra, světlé barvy atd. (a o zrzky asi nebyl takový zájem jako o blonďáky). Ale proč modré a ne zelené (i když blonďák se zelenýma očima byl asi taky prvotřídní árijec)?

Nejlepší odpověď
led

Na rozdiel od chybne chápaného pravého predka nemeckého národa nordicky blonďatého modrookého „Árijca“ podľa ideológie nacizmu, skutoční „Árijci“ pochádzali z indoiránskej oblasti a neboli svetlovlasí s modrými očami. Podľa Rigvédy išlo o nábožensko-jazykovú kategóriu. „Každý, kto prinášal obety správnym bohom, konal správne rituály, recitoval tradičné modlitby v tradičnom jazyku, bol Árijcom.“
Mýtus existencie „geneticky čistej populácie“ vyvrátil aj genetický výskum dávnych ľudí. „Prastaré vzorky DNA preukázali, že kľúčovým faktorom vo vývoji prehistorických komunít boli veľké migrácie a miešanie geneticky výrazne odlišných populácií, takže ideológie, ktoré sa snažia o návrat k mýtickej genetickej čistote, úplne vyvracia moderný vedecký výskum“
zdroj: https://histo­rylab.sk/pravek/kto-boli-pravi-arijci-a-odkial-sa-vzali/

Další odpovědi
aliendrone

No, to by dnes asi dokázali relevantně zodpovědět asi jen „vládní odborníci“, takové už měl páně Himmlerův úřad RuSHA. :(

Můj tip souvisí s četností výskytu – skutečně ZELENÝCH oči je na rozdíl od modrých jako máku. Většinou se jako zelené jeví mnoho odstínů očí při VHODNÉM osvětlení – od šedomodrých až po žlutohnědé. Ovšem pokud by echtovní soukmenovci měli mít skutečně zelené oči, tak by jich MOC NEBYLO.

Navíc existovala i jiná krítéria pro „árijskou příslušnost“, nejen barva očí či vlasů (Hitler kupříkladu blonďákem NEBYL, ostatně naprostá většina nacipapalášů moc neodpovídala ideálním kritériím), např, tvar lebky, nosu apod. ;) :D :D