Avatar uživatele
Boy 13

Proč máme někteří z nás potřebu mít více kusů oblečení?

Dříve jsem si kupoval i do měsíce třeba dvě nová trička, i když jsem jich měl v šatníku dost a vlastně jsem je nepotřeboval. Teď už si koupím třeba nové tričko jednou za půl roku. Pro mě se stalo prioritou nosit samozřejmě čisté a vyžehlené oblečení, a že ho mám třeba 2–3 roky, neřeším. Uvědomil jsem si, že textilní průmysl zatěžuje naši planetu, a proto se snažím svoji uhlíkovou stopu snížit. A co vy?

Zajímavá 0 před 1014 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Protože ti jednodušší z nás plýtvání zdroji nijak neřeší. Jejich zevnějšek pro ně znamená více, nežli cokoli jiného a dle motta „dojem = skutečnost“ ho pak staví NADE VŠE, jen aby „vypadali“.

A protože zdrojů bude v příslušném čase a místě " vždy stejně" (bo vracet přítomnost nedokážeme), čím více budeš šetřit, tím více budou „ti jednodušší“ žít vždy NA TVŮJ ÚKOR.

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Vzledem k tomu jak „rád“ nakupuju oblečení jsem se do toho stavu snad nikdy nedostal. Spíš se mi ve skříni množí kusy, které se nehodí nosit už ani doma, ale nějak je nemůžu vyhodit. A pak mám problém ve skříni najít něco když potřebuju mezi lidi.

A proč? No protože jsme každej jinej. Já občas nakupuju nějaké technické serepetičky, které pak použiju jednou za rok ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nejsem šmudla, abych nosil stále stejné oblečení. A „uhlíková stopa“ mě nezajímá. Evropa je zanedbatelný znečišťovatel, proti Číně a USA, tak podobné hlouposti neřeším.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

No postupně jste dospěl. Já kupuji dle potřeby a nálady a peněz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Tak to je změna k lepšímu. Taky si kupuji oblečení podle stavu šatníku a ne podle toho, co se objeví v nabídce nějakého obchodu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

1 – Snáď nechcete, aby som nosila už raz oblečené! Predsa „čisté a vyžehlené oblečení“ nevydrží dlho v tomto stave. A to ja si mám prať a žehliť?

2 – „Uvědomil jsem si, že textilní průmysl zatěžuje naši planetu, a proto se snažím svoji uhlíkovou stopu snížit.“ Tak noste kožu, ktorú si sám ulovíte…

Len vy pekne kupujte čo najviac, podporíte tým zamestnanosť a schopnosť prežitia mnohých rodín. A mne zisk.
S úctou výrobca odevov.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
led

Dochy " Já občas nakupuju nějaké technické serepetičky, které pak použiju jednou za rok"
Tak často? Ale veď to sa potom rýchlo opotrebujú… 😈

před 1014 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

😉 Ano, také se toho bojím 😉

před 1014 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek