Gestas

Proč mají v britském parlamentu poslanci jen lavice a ne stoly?

Odpovědi
dubraro

V době, kdy britský parlament vznikl, většina jeho členů neuměla psát, takže by jim stoly k ničemu nebyly.

Drap

Na stoly už nebylo místo.

Kepler

Stoly by byly nadbytečné a překážející. Parlament slouží k debatě a ne ke stolování. Je tradicí, že nesouhlas se v britském parlamentu vyjadřuje vyskočením z lavice a voláním jednoho přes druhého. Si představ, že by se u toho vyskakování zřítily desítky stolů…:-)