Kepler

Proč mají ti hitmasters pořád tak malé koule a neudělají hit, co by zbláznil svět?

Nebo, že by nebylo dost dobrých muzikantů? Před padesáti lety to byli Beatles a znamenalo to revoluci. Potom už nic pokrokovější nebylo. Nebo ano?

https://pixaba­y.com/cs/photos/ab­bey-silnice-p%C5%99echod-zebra-evropa-2293953/

Nejlepší odpověď
aliendrone

Eh, to se ti jen zdá Keplere, Brouci zdaleka nezbláznili CELÝ svět. Dobře si pamatuji na babičku, která raději „Škoda lásky“ apod. muziku, protože „Copak se na to pořádně tancovat?“ – a měli to spočítané! ;) :D :D

Dnes se už ovšem zhusta „kácí v lese“ současníků Beatles (těch ještě starších už je jen naprosté minimum), takže to vypadá, že nic jiného nebylo. Navíc měli tu výhodu, že to bylo poprvé, kdy se hudba/písničky mohly VELMI snadno šířit napříč světem > rádio, TV, gramodesky, dokonce i film téměř ke KAŽDÉMU. (myslím v civilizaci, ne někde v Bugandě – Ubururi či v Posr al-Ladínových emirátech)

Mít „svoji hudbu“ téměř KDYKOLIV k dispozici (a v prakticky totožném časovém období na celém světě), BYLA změna a díky tomu Brouci měli takový ohlas, který vlastně ani nikdo nečekal, byl to zcela nový fenomén.

I před tím existovala hudba se „světovým potenciálem“ ovšem nebyla „technická připravenost“. Myslíš, že to ti před námi neuměli „pořádně rozjet“? ;) Mrkni na „učesanou oficiální“ (tedy vhodné ke zflmování a tehdejší veřejné prezentaci) ukázku > https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Z2Z1DWIg­fCs , pak na filmovou představu jak to asi vypadalo v reálu v tehdejších tančírnách > https://www.y­outube.com/wat­ch?v=TOPSETBUg­vQ . Tahle hudba TAKÉ dobyla celý svět, jenže nikoliv ve stejném období (než se to pořádně ujalo třeba u nás, tak v Americe byli „už někde jinde“) a nebylo snadné/možné si ji pustit doma (tehdy gramce a desky byly luxusní záležitost)

Ovšem i po Beatles přišly skupiny, které „to dokázaly“, namátkou třeba ABBA, vzpomínáš třeba na: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=XEjLoHdbVe­E&feature=you­tu.be&t=58 ?

Dnes je to už „trochu dál“, tempo obměny je mnohem rychlejší a i opravdu dobrá hudba/skupina se na vrchlou udrží nejdéle cca 2 roky, pak se stane „starou“ a MUSÍ ji nahradit/vystřídat „něco nového“, co je více „in“. Je to tak se vším, olympijský vítěz ve sprintu z roku 1960 by se dnes neprobojoval ani do semifinále. Kazeťák, nad kterým jsme kdysi slintali před Tuzexem vybavený „zázračnou“ šumovou redukcí Dolby A/B dnes vzbudí v nejlepším případě úsměv – a tak je to prostě se vším, nemůžeš chtít o5 zavádět parní lokomotivy, i když ze strojněinženýrsky-estetického hlediska je to prostě NÁDHERA, excelentní příklad spolehlivosti, geniální konstrukční prostosti (bez pitomých rádobyeko opičáren aj. nesmyslů), poměru náklady/užitná hodnota – prostě ryzí účelnost dotažená k dokonalosti.

Tudíž nemá smysl se dovolávat „zlatého období“, které ostatně NIKDY NEBYLO. Dobrá muzika se neschová a je k rozpoznání i po staletích, jako třeba Bachova Toccata a fuga d moll (BWV 565) https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ipzR9bhe­i_o , tedy POKUD je opravdu dobrá. ;) :)