zzzzz

Proč mají některá saka na loktech záplaty?

Dyť to vypadá jak obnošené a přitom je to nové:-(((

Líbí se vám to? Koupili jste si to někdy?

Např. ☹ http://www.do­modi.cz/forever-21-crisp-oxford-blazer-797909/

Nejlepší odpověď
annas

Kdysi záplaty nosíli úředníci, aby si brzy neprošoupal rukávy. i.

Jsem překvapená, že se móda vrací. – návrat k staré Anglii.

Loňský podzim umožňuje i vrcholovým manažerům a byznysmenům chodit se záplatami na loktech. Držet se však musejí konzervativních britských zvyklostí: co nejkvalitnější vlněný materiál saka, záplaty ze semiše, kůže či sametu a jejich dokonalé barevné sladění.

Celkový vzhled aristokrata z anglického venkova či profesora z Oxfordu může doplnit pulover z jemné šetlandské vlny přiměřeného odstínu. Tento styl se uplatní především při relaxaci – jak u prince Charlese na Balmoralu, tak u nás třeba na Orlíku.

Další módní prvky. ve stylu staré Anglie.

http://ekonom­.ihned.cz/c1-53047210-ve-stylu-stare-anglie

Další odpovědi
anonym

To je stejný, jako předem prošoupaný a rozškubaný džíny… Ty nejsou navíc ještě ani záplatovaný.
😉
Nelíbí – ale mně se na tom primárně nelíbí to sako, daleko bližší je mi polartec a windstopper – a nebo flanelka.

mosoj

V módě se nikdy neví co by ..... Asi půjdou dělat písaře. Jěště je třeba ale brko a kalamář.

Jo, jo nějaký polartec jsem si koupil u Vietnamců a dobrý.

elektrikář

Je to pro úředníky kteří sedí , nebo polehávají za stolem. Na loktech při tom látka nejvíc trpí otěrem . Kdysi to byla pomoc v nouzi chodit z dírou na lokti není žádná paráda,Časem se z toho stal módní prvek.Byla doba že černé klotové ochrany rukávů používali písaři a pokladníci.

Stašulka

Záplaty jsou u určitých typů sak velice módní. Záplaty jsou praktické pro pracovníky v kancelářích.

Lucyfer

Mně se to nelíbí. Možná kdyby to bylo ve stejné barvě jako rukáv, tak ještě přihmouřím oko… ale nevidím v tom smysl. Mám pocit, že to ochrannou funkci nemá. Že je to po většinou jen „záplata“ na díře ze stejného materiálu, než nějaká dvojitá nebo silnější vrstva, nezkoumala jsem to tedy v ruce. Ale odhaduji, že je to jen módní výstřelek. A nasadit si to já, tak to určitě budu mít mimo loket 😂

Syd

Koukám, že v tom případě bych potřebovala záplaty na zadku, protože tam do děr prošoupu všechny kalhoty ☹

petra15

Tak asi je to mysleno pro ty, co prosedí pul zivota v hospode, a na to budou ty záplaty „jako delané“.:-)xD

ptáč

http://youtu.be/En­rmRQZWvqk?t=2m55s

anonym

😁