autacek

Proč mají mít očkovani lidé jakési výhody, když není prokázáno, že nemohou být zdrojem nákazy stejně jako neočkovaní?

(covid-19)

Nejlepší odpověď
Drap

A jaké mají výhody? Ty o nějakých výhodách víš?

Další odpovědi
Pepa25

Patrně proto, že je vyšší pravděpodobnost, že nemoc nedostanou, tedy, že ji ani nebudou dále šířit. Nicméně souhlasím, že případné zvýhodňování (nebo naopak nezvýhodňování neočkovaných) je kontroverzní. Diskriminace to ale asi není:

Zdroj: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/maji-mit-ockovani-vyhody-diskriminace-to-neni-mini-ustavni-expert-136249

JežíšKristus

Snížení rizika nákazy u očkovaných je razantní, tudíž takové lidi je možné pustit do běžného života.

mosoj

Protože pořád chodí po světě mnoho lidí podobných tobě. Nicméně pokud bude očkování účinné, tak buď ujištěn, že mimálně pro cestování bude průkaz o očkování jakousi cestovní doložkou V Evropě a nejen Evropě. Lze si jen přát aby to k něčemu bylo. Jinak konečná i pro tebe.

Ametyst

Na to je dobré zeptat se Hamáčka. Ten už tiskne kovidové pasy a očkovaní lidé budou mít přístup všude. On tomu říká “motivace k očkování”, někteří lidé to vidí jako buzeraci neočkovaných, kteří budou lidmi druhé kategorie. Proč asi očkovaní tak panikaří, aby nepotkali neočkované, když jsou chráněni a můžou byt v klidu?

Hlada

V článku se píše: „Ovšem za předpokladu, že vakcíny nějakým způsobem fungují.“
Tato úvaha je logický součin. Plácání o diskriminaci nemá žádný smysl, dokud se neověří účinnost vakcíny.

dubraro

IMHO je to trochu jinak. Očkovaní dostanou výhody, protože očkování bude (včas) dostupné jen privilegovaným. Viz množící se případy přednostního očkování papalášů a jejich rodinných příslušníků.

da ny

V Německu i u nás má „zájem“o očkování s bídou 50% pracovníků ve zdravotnictví.
Od žádného seriozního odborníka jsem neslyšela, že by se snížila možnost rizika nákazy.
Má být lehčí průběh nemoci, bez nutné, akutní hospitalizace.
Nyní nikdo neví, jak často (intervaly) bude nutné přeočkovávat.
O žádných výhodách nevím (ne/povinnost nošení roušek se jeví, ze známých důvodů, jako lichá).
Až se země otevřou, budou mít tyto osoby snadnější cestování, do některých zemí světa.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.