Avatar uživatele
zjentek

proč maj skoro všichni pocit, že v minulém životě žili snad v Indii nebo co?

a proč takovejch lidí fofrem přibývá? Je to snad nějaký znamení? Jakože lidstvo je už odhodlaný s tím konzumem zamávat nebo zatočit na svůj vlastní úkor? Nebo co je z toho cejtit?
A pro ty, kdo cejtí- co z toho cejtíte vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, gagaga, orwell, anonym před 3410 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Patřím mezi ty, kteří nemaíj a zatím nemělií pocit, že v minulém životě žili v Indii. Nevím přesně, co máte na mysli, ale vidím to nějak tak.

Z čeho tak usuzujete? Že je i u nás konzumní společnost, která se zaměřuje jen na spotřebu? Znamená to, že konzument nakupuje jen kvůli tomu, že chce něco vlastnit, ukázat ostatním, že na to má. Stává se snobem, např. musí vlastnit konkrétní auto, určitý mobil jako ten či onen atd.? Jde o mu vlastní komfort, zařazení se mezi „elitu“?

Co ti, kteří stojí na opačné straně?
,
Že si nedopřávají takový komfort, jak by si přáli? Že nechtějí nakupovat v supermarketech, že jedí víc přrodní stravu atd.? Jsou omezeni finančními prostředky? Nebo mají jiný vztah k hodnotám? Nevadí jim, že nenosí třeba tričko Adidas, neprojevují se jako extrémisté v různých oblastech – třeba cítí se zvířátky, ale obecně nejsou schopní být altruisty. chovají se egoisticky.

Co z toho plyne, Každý by měl zapojit rozum, vědět, co opravdu potřebuje a co působí „okázale“. Každý by měl tedy vědět, co si smí či nesmí dovolit: nebýt za každou cenu „in“. Samozřejmě není všechno je černo-bílé.

"Člověk musí dřív dávat něž přijímat… " (Antoine de Saint-Exupéry)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Žádný takový pocit že bych někdy žil v Indii nemám.jen někdy si tak připadám a to pouze jen když jdu po pražském Žižkově nebo Karlínem.:-)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Někdy si sice připadám jako kráva, ale pocit, že jsem žila v Indii nemám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Asi máš zajímavé známé.
Nemám pocit,že bych žil v Indii.
Mám pocit,že jsem žil přesně tam,kde Slunce nesvítí.
Měl jsem pocit,že jsme se vyškrábali ven,ale byla to jen iluze.
Už v ní zase jsme,ale tentokrát na sobě nemá vytetovanou hvězdu,srp,kladivo.
Bůhví,co je na ní napsáno.
To se zjistí,až se z ní zase dostaneme.
Ale někde poblíž bude číhat další.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Že bych měl pocit,že žiji v indii,tak to nemám.Spíš v Kocourkově a nebo Absurdistánu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Někdy mám pocit, že žiji na jiné planetě ;-D než někteří ostatní lidé, zejména politici!
Indie s tím nemá nic společného :)
Zatím stále „vládbe“ světu konzum, bankéři, kapitál a nadnárodní společnosti…
Doplňuji:
…„vládne“…

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Já z toho cejtím, že lidi jsou pitomí, až to člověka kolikrát překvapuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Člověk za života se může různě probíjet mentálně časoprostorem,ale reinkarnace po smrti není,duše umírá po rozkladu těla,jen makrosmická inteligence je věčná a pro člověka zavádějící.DEICIDE.
Doplňuji:
Vše je v základu černobílé a to i v základu jakékoliv barevnosti.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
milan16647

Řekl bych, že převtělit se z Indie, zní zajímavěji, než z Horní Dolní hmm?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
střevo

Co je z toho cejtit? Jen prachy. Ty, co maj, nevěděj kam roupama, a vymejšlej si eště minulý životy. A vostatní, co musej makat, pro ty je to jinej svět, na kerej nemaj čas.

Mně by zajímalo, co má bejt ta konzumní společnost, ta už tady teď je? Já myslel, že se u nás nakupuje jen ve slevách, že se kupuje jen to nejlevnější. Dyž máš hypotéku, tak co chceš z deseti táců kupovat?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gagaga

me je zase zahada, ze ten minulej zivot ma kazdej jen jeden :)

  • iv-

před 3409 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Iv, ne, můžete jich mít víc. 🙂

před 3409 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek