zjentek

Proč má láhev vína při archivaci ležet? Proč nemá stát a proč to vlastně není jedno?

Tak já když maceruji byliny, křen, zázvor atd. atd. v kořalce, tak pak flašku vždycky někam postavím. A když pak domaceruji, tak hotový šnaps pak taky někde na velmi dlouhý čas POSTAVÍM. Abych to nakonec nedělal blbě. S tím vínem mě teď celkem zmátli. Jak se věci mají?

Nejlepší odpověď
Kepler

Lahev musí být v poloze, kdy je korek zaplavený a drží objem. Jakmile vyschne, zátka se stává propustnou a víno zoctovatí.