Boy 13

Proč má čip na kartě tmavší část a druhou světlejší?

mozna se ptam na blbou otazku, ale dneska jsem se vsiml, ze jak je cip na debetni karte, tak jedna polovina (ta dolni) je tmavsi a ta druha polovina cipu (ta horni cast) je svetlejsi…nemohl nekdo naskimmovat moji kartu v bankomatu? nejsem si jist, zda ta karta mela takovouhle barvu cipu dvojbarevno..a to mam tu kartu jenom dva tydny…

Odpovědi
Edison

Paranoia moc na místě není. Z karty na dálku běžnými prostředky přečteš jen základní informace. Ale rozhodně ne ty, které jsou nutné k jejímu zkopírování, nebo zneužití. Z magnetického proužku už vůbec ne, tam je nutný velmi blízký kontakt čtecí hlavy. Funguje to jako magnetofonový pásek. Ten taky na půl centimetru už zaručeně nepřečteš.

jáára

Čip samotný neuvidíš je schovaný pod „zlacenými“ kontakty karty. Taky nevidíš anténu která tam jistě je u bezkontaktní karty. Ti kartu přečtu v autobuse přes kalhoty a ani si toho nevšimneš. Takže tvá paranoia je na místě, ale s barvou kontaktů to nemá nic co dělat.

mzm

Jáára, mou kartu asi nepřečteš. Mám vedle ní „cizí“ kartu, která je „hlasitější“ a všechny čtečky se tváří, že nic z mé peněženky přečíst nemůžou. Původně jsem si chtěl pořídit nějakou clonu, ale tahle extra karta mě „chrání“ vcelku slušně. :)

Edison, nejspíš se baví o bezkontaktních kartách, magnetické proužky sice ještě existují, ale už je to dost historie, která se moc nepoužívá. Samostatná karta se v tom autobuse „zneužít“ dá, ale tyhle platby jdou v ČR přes jedno místo, takže by bylo potřeba se tam nějak zaregistrovat, jinak peníze z karty neodejdou (aspoň něco v tom smyslu jsem kdysi četl).

Edison

Chtěl bych vidět „hlasitější“ kartu… 😁 Ten pojem mě celkem pobavil. Ale myslím, že ani v tom busu by to nešlo. Ono tam nejdou jen nějaká surová data.