Avatar uživatele
Boy 13

Proč má čip na kartě tmavší část a druhou světlejší?

mozna se ptam na blbou otazku, ale dneska jsem se vsiml, ze jak je cip na debetni karte, tak jedna polovina (ta dolni) je tmavsi a ta druha polovina cipu (ta horni cast) je svetlejsi…nemohl nekdo naskimmovat moji kartu v bankomatu? nejsem si jist, zda ta karta mela takovouhle barvu cipu dvojbarevno..a to mam tu kartu jenom dva tydny…

Zajímavá 0 před 2048 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Paranoia moc na místě není. Z karty na dálku běžnými prostředky přečteš jen základní informace. Ale rozhodně ne ty, které jsou nutné k jejímu zkopírování, nebo zneužití. Z magnetického proužku už vůbec ne, tam je nutný velmi blízký kontakt čtecí hlavy. Funguje to jako magnetofonový pásek. Ten taky na půl centimetru už zaručeně nepřečteš.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jáára

Čip samotný neuvidíš je schovaný pod „zlacenými“ kontakty karty. Taky nevidíš anténu která tam jistě je u bezkontaktní karty. Ti kartu přečtu v autobuse přes kalhoty a ani si toho nevšimneš. Takže tvá paranoia je na místě, ale s barvou kontaktů to nemá nic co dělat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mzm

Jáára, mou kartu asi nepřečteš. Mám vedle ní „cizí“ kartu, která je „hlasitější“ a všechny čtečky se tváří, že nic z mé peněženky přečíst nemůžou. Původně jsem si chtěl pořídit nějakou clonu, ale tahle extra karta mě „chrání“ vcelku slušně. :)

Edison, nejspíš se baví o bezkontaktních kartách, magnetické proužky sice ještě existují, ale už je to dost historie, která se moc nepoužívá. Samostatná karta se v tom autobuse „zneužít“ dá, ale tyhle platby jdou v ČR přes jedno místo, takže by bylo potřeba se tam nějak zaregistrovat, jinak peníze z karty neodejdou (aspoň něco v tom smyslu jsem kdysi četl).

před 2048 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Chtěl bych vidět „hlasitější“ kartu… 😁 Ten pojem mě celkem pobavil. Ale myslím, že ani v tom busu by to nešlo. Ono tam nejdou jen nějaká surová data.

před 2048 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek