kurec

Proč lidi plýtvají penězma v ČR(mimo Prahu)?

Přijdu do jednoho nejmenovaného fastfoodu v ČR(stát kde lidi nemají moc peněz na rozhazování) a na místě kde se dávají tácky když člověk dojedl tak tam vidím tak cca 3/5 tácku kde jsou skoro jedny celé hranolky? Neřeknu když se toto stane ve státě kde lidi mají větší výplaty a mají se líp ale nemyslím si že s průměrnou výplatou která je v tomto státě si lidi můžou dovolit vyhazovat takto peníze z kapes. Když bych to jídlo za celý den nasbíral tak mám jídla tak pro 3–4 bezdomovce – teďka si uvědomte kolik fastfood restauraci je ve městě!

Nejlepší odpověď
cochee

Mám to brát tak, že lidi v Praze penězi neplýtvají?
V tom případě jsi blb.

Další odpovědi
Drap

Třeba to neni k jídlu. Klidně posbírej a rozdej bezdomovcům. Nezapomeň nám potom napsat, co ti říkali.

Pepa25

Někdo plýtvá, někdo ne – přílišná generalizace. Ale chudí skutečně dost často neumí hospodařit (i proto zůstávají chudí 😉

elkon

Když to není k jídlu, tak holt to lidi nejí. A také to není tvoje věc. Mě by určitě nenapadlo sledovat nějaké zbytky na talířích. To je akce somráků.

cappuccino

Vzdyt spousta bezdomovcu se zivi prave vybiranim popelnic nebo dojidanim zbytku!
Vis, co vyhazuji restaurace, jidelny nebo supermarkety? Jidlem by se melo setrit, to je pravda, ale ono to vzdycky taky nevyjde!
A nekdy je to i otazka vychovy.
Kdyby sis vzal z domova kus chleba, nebo zbytek pizzy a neco k piti, usetril bys spoustu penez!

Filip84

Cochee má pravdu: jsi blbec – bez urážky!

Nikdy mít peníze nebudeš!

Nedávno jsem to tu psal: byl jsem v McCoffee, i když gringo žrádlo nerad, ale protože Zlín nemá MHD zaintegrovánu do tarifu IDS, a já bych si musel, kvůli pár jízdám trolleybusem a busem, kupovat další lístek za stovku, jako MHD ve Zlíně používám vlak (na trati, na kterou nikdo nesáhl od roku 1852! 😅) a příměstské autobusy. Při rozmístění Zlína kolem trati to není problém. No a nic, jel jsem, měl jsem hlad, že jsem ani neměl tužku, no a vidím v Malenovicích McCoffee. Tak jsem vystoupil, zeptal se dyżurny ruchu kolejowego, jak se dostanu tam, kde ukazuju, aniž bych musel přelézat plot. Dyżurna mi poradila, tak jsem se prošel tak 1/2 mi, abych se dostal do baráku, který byl naprosto přesně naproti nástupišti. Dal jsem si tam evropský ekvivalent Quarter Pounder a Colu, a ten otlemenec v servisu nemohl pobrat, že k tomu nechci hranolky, protože to nežeru! 🤷‍♀️😂 Caesar salad neměli, žádný salát neměli – tak nic: Quarter Pounder, hotovo. No, stálo to něco kolem Kč 250.00, cola (2×, mají malý balení, a já měl žízeň!, Quarter Pounder). Dobrý, čekal jsem to horší, rozhodně jsem byl spokojený zákazník – taky to byl fastfood, nečekal jsem zázraky, za těch cca 20 let, co jsem u nich nebyl, se rozhodně zlepšili!

Pak jsem si tam dal Kaffee, holka šikovná: jak jsem řekl, tak přesně připravila! 😎 Kaffee stálo něco kolem sedmdesáti korun? Tak nějak.

Proč to píšu? Protože za těch cca Kč 350.00 (ještě jsem si tam vzal vodu s sebou), co jsem tam nechal, mám, bez problému, u Číňana 皮蛋 (stoletý vejce, to černý, smradlavý, já to miluju!), kuřecí Schnitzel, zelný salát, omáčku a rejži, 香菇鸡汤 (kuřecí polévka s bambusem a houbou shiitake), pívo. Jasně, je to věc chuťových preferenci. Ale taky mám v jídelně v řeznictví znojemskou s rejží, gulášovou polévku, nějaký salát (mizeria, ogurkový salát, nebo zelí – jak u Číňana! 😅), pívo a ještě mi zbude!

Jako, víš co: k Číňanovi bych to nedovezl. A, mimochodem, v tom Zlíně, jak je Číňan, tak naproti maj hospodu mladí Vieti, dostaneš tam severský phở bò, misku rejže a litr plzeňskýho za cca tři stovky.

Všecko je to čerstvý, poctivě uvařený a chutný jídlo. Schnitzel, 皮蛋 (pravda, to čerstvý není 👌😅) a polévka u Číňana, phở bò a rejže u mladejch Vietů, no a nebo gulášovka, znojemská, řejže a salát v řeznictví. A všecko to stojí méně, nebo zhruba stejně! No, když si k tomu koupíš ty hrany, tak Sicher stejně.

Tak mi vysvětli, nejlépe jako tříletýmu dítěti, proč tam chodíš!? Vždyť v tom není žádný smysl: to si tu sračku neumíš udělat doma? Neumíš si ohřát housku v troubě, orestovat zmraženou placku masa, nakrájet zeleninu a prdnout na to hořčici a ketchup? Nebo neumíš dosmažit předsmažený hrany z pytlíku!?

Já nevím, jaké jsou Tvé příjmy, já mám padesátku měsíčně, plus minus, podle toho, jsou-li svátky, kolik přesčasu, atp. A fakt, pokud není nouze nejvyšší, do fastfoodu na takový sračky nejdu. Já to nežeru, ale když už na to (čas od času) tu chuť dostanu, vyrobím si to. Když mám hlad, ty 3–4k jsou běžná „taxa“, co za jídlo dám, jsem-li někde na cestách, napsal jsem, kam, zhruba, jdu.

Tak Ty nemáš love, a namísto abys se staral, jak ty love mít, tak jdeš do fastfoodu a zajímá Tě tam, proč jiní vyhazují hrany!? Co Ti je po tom!? To jsou jejich hrany, jestli je sežerou, narvou si je do řiti nebo vyhodí: jejich věc, nikoli Tvá starost. Ty se starej, abys ty peníze měl a nemusel závidět, blbe! 🤦‍♀️