Alvin9434

Proč lidi krkají a prdí?

Díky

Původní neotázku „Proč lidi krkají a prdí“ jste skryl a vyměnil za novou „Vyřešeno díky za odpovědi“.

To se nedělá, je to nefér vůči odpovídajícím a navíc porušení pravidel.

Nejlepší odpověď
annas

„Krkání – říhání (eruktace) je jednoduše řečeno únik plynů ústy z roztaženého žaludku. Nejčastěji k němu dochází, když polykáme velké množství plynu při hltání jídla nebo pití nadměrně sycených nápojů. Příčiny krkání ale mohou být i daleko závažnější.“
atd.

Zdroj: http://domaci­.eurozpravy.cz/zi­vot/169545-proc-krkame-tady-konci-legrace-muze-jit-o-priznak-zavazne-nemoci/

"Větry (prd či prdy, v odborném názvu se používá i latinské slovo flatus označující též dech či vánek) je označení pro směs plynů, zpravidla nepříjemně zapáchající, produkovanou v trávicím traktu (tento jev se nazývá plynatost či nadýmání odborně meteorismus) a vypuzovanou konečníkem v rámci procesu zvaného flatulence neboli prdění; chybí-li tato závěrečná fáze, takzvané zaražené větry (zaražené prdy) mohou působit značné bolesti. Vypouštění plynu bývá doprovázeno charakteristickým zvukem vyvolaným kmitáním tkání v okolí řitního otvoruL atd. "
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/V%C4%9Btry

Proč? Je to přirozený proces, který souvisí s trávením a zažíváním.

Během trávení vznikají těle plyny, které z těla odcházej ven řitním otvorem..

Říhání je unik vzduchu ze žaludku Reguluje množství vzduchu, které je v žaludku, navozuje správný tlak, aby se jídlo ze žaludku posunulo dál.

Mrkněte se do archivu na podobné otázky

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=prd%C4%9Bn%C3%AD
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=krk%C3%A1n%C3%AD

Další odpovědi
da ny

K vysvětlení annas dodávám:
Jsou to projevy, které značí drobné (počínající) dyspeptické obtíže provázející trávící proces. Dochází k nim často nevhodným chováním (i hltáním) při jídle a nesprávnou kombinací stravy, kdy jedna bílkovina čeká, až se v žaludku a ve střevě stráví ta první. Při tom několikahodinovém čekání tlí a hnije …;)
Protože se nemá cukr a ovoce kombinovat se zeleninou, ani s masem…
Protože se nemá pít během jídla ani bezprostředně po něm (až za 30 minut a hlavně před jídlem) a to z toho důvodu, že se nevhodně naředí žaludeční šťávy ⇒ ztížené trávení.
Protože maso/šunka a sýr by se z biochemického hlediska nemělo jíst současně… atd. atp. I z tohoto důvodu vznikají plyny, unikají horem i spodem :D.
Říhají i lidé bez žaludku.....

Alvin9434

Díky

Drap

Je to přirozená reakce těla na to co jíme a pijeme.