Avatar uživatele
anonym

Proč lidé nelicitují u smluvních cen?

Máme smluvní ceny, výjimky jsou regulované (teplo, vodné, odpad a jiné).
Doplňuji:
Ocko, kupoval jsem nedávno monitor k PC a protože byl vystaven, usmlouval jsem 300 stovky slevu (v kamenném obchodě, sleva tam nebyla uvedena, buď dají slevu nebo půjdu jinam, to funguje). Byl vybalen a zapnut pro ukázku na prodejně vedle dalších, proto jsem chtěl slevu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56 před 4021 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

U nás v maloobchodě smluvní ceny fungují tak, že obchod zveřejní nabídku (tím navrhne kupní smlouvu) a ty ji buď přijmeš, nebo nepřijmeš 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nejspíš proto, že na takový systém nejsme zvyklí. Smlouvat s řemeslníkem o výši cen na faktuře se už příliš nedá. V obchodech jsou platné ceny dle cenovek. Zbývá tedy jediné místo, kde se dá smlouvání uplatnit, a to jsou tržnice a obchody cizozemců, kde ceny pevně stanovené nejsou.
Krásně jsem si „zasmlouvala“ v Zambii. Je to úplně jiný styl nakupování a když vidíte radost prodávajícího, když se s ním „handrkujete“ o cenu, nemá to nejmenší chybičku. Manžel z toho sice šílel, ale já kromě slušné ceny ještě pravidelně dostávala od prodejců drobné dárečky, takže se mi to líbilo tím více. Šla jsem si například pro sebe a dceru koupit náramek a nakonec jsem jich za cenu 2 dostala 5. A ještě dotyčný trhovec nabízel, že za dva dny bude mít nové zboží, ať se určitě přijdu podívat.
Doplňuji:
Vidíš to, vždyť říkám – nejsme na to zvyklí. Taky jsem v obchodě při větším nákupu prohodila, že by bylo vhodné poskytnout mi slevu a slevu jsem dostala.
Zde platí jako všude jinde – „líná huba = holé něštěstí“.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
790511

Smluvní ceny jsou od slova „smlouva“ a ne „smlouvat“, byť mají obě slova společný základ, ve významu se liší. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Vždy je nejlepší říci: Nějaká sleva by nebyla? :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek