Kazatel

Proč letí premiér Fiala do Kyjeva a nestačí na to telemost? Provést plán aeroplán, nebo snad pro učebnice ukrajinštiny?

S ohledem na to, jak je nám presentována tamní bezpečnostní otázka, mi to přijde poněkud nerozvážné.

P.S. pokud někdo nerozumí otázce, nechť si poposkočí na vedení

Nejlepší odpověď
Pepa25

„Společně s premiérem Polska Mateuszem Morawieckým, vicepremiérem Jarosławem Kaczyńskim a premiérem Slovinska Janezem Janšou jedeme dnes jako představitelé Evropské rady do Kyjeva, abychom se setkali s prezidentem Zelenským a premiérem Shmyhalem.“ „Tato návštěva je zorganizována po konzultacích s prezidentem Evropské rady Charlesem Michelem a předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyen. Cílem návštěvy je vyjádřit jednoznačnou podporu Evropské unie Ukrajině a její svobodě a nezávislosti.“
P.S. Pokud někdo neumí číst, ať se vrátí do školy – odůvodnění bylo prezentováno zároveň s oznámením cesty.

Zdroj: https://twitter­.com/P_Fiala/sta­tus/1503633291605389317

Další odpovědi
Ametyst

V hluboké covidové době jsem se také ptala, proč politici cestují, a nestačí videokonference. Potom nikdy nebyli v karanténě. Usoudila jsem, že vědí něco jiného než my, tak se cítí bezpečně ( viz kašpařiny s rouškami jen pro kamery).

Drap

Udajně proto, aby vyjádřil spolu s ostatními Zelenskému plnou podporu nás a celé EU. Zajímavé je to, že ráno proběhla medii zpráva, že se jedná i o misi NATO, v případě však nějakého konfliktu, tak to nebude bráno jako útok na NATO. Romu sice nerozumím, ale nedá se s tím nic dělat. Co je za tím doopravdy se z našich nestranných a pravdomluvných médií nedozvíme

_Bůh_

Jede tam i s představiteli Polska.

Kryšpín

Možná povzbudit a dohodnout dodávky dalších zbraní

Michálek1245

Já si myslím, že je to úplně v pohodě. Ono postavit videokonferenční systémy na podobné úrovni není o moc jednoduší a levnější než tam jet osobně. V Čechách jsou na to dobří třeba tady: https://avtg.cz/vi­deokonferencni-systemy/ Ti nám řeší ve firmě spojení s partnery v Asii. Nicméně osobní kontakt nikdy nic nenahradí. A samozřejmě pro Fialu je to taky pozitivní PR. 😉

Kazatel

Nějak ti chybí odpověď na otázku, Pepíku. Dokážeš přečíst souvětí až do konce?