Savier

Proč kůrovec napadá primárně jehličnaté stromy?

Nejlepší odpověď
Drap

Proto, že je to jeho potrava. Na listnatých by se neuživil.

Další odpovědi
elkon

Není to úplně pravda. https://ct24.ces­katelevize.cz/do­maci/3178026-kurovec-skodi-i-listnacum-prenasi-paraziticke-houby-nejvic-trpi-jilmy

Pepa25

Protože správný název toho brouka, který způsobuje kalamity, je lýkožrout SMRKOVÝ. Kůrovci jsou celá podčeleď brouků a mezi nimi jsou i jiné druhy, které napadají jiné stromy.

honza19hk

Kůrovec alias lýkožrout smrkový jde jen do smrků,nemá rád smolné dříví jako je jedle, modřín atd. Ale kůrovec není jen jeden ,je to více druhů brouka a lýkožrout smrkový je jen jeden z nich. Jsou typy co žerou jen borovice.