hapiky

Proč komunisté Od války až do r.1989 lhali nejen lidem, ale sami sobě? Chtěli, nebo museli?

Wiki: Koncem 20. století vzniklo slovo Absurdistán, zejména jako označení postkomunistických společností. Poprvé je v tištěné podobě doloženo v německém politologickém textu publikovaném v Mnichově roku 1971. Později jej zpopularizoval zejména Václav Havel. V anglojazyčném textu je poprvé doloženo 26. srpna 1989 v článku v britském konzervativním týdeníku Spectator, který psal, že Čechoslováci nazývají svoji zemi Absurdistánem, protože tamější běžný život připomíná absurdní divadlo.

Nejlepší odpověď
Kepler

Byla to součást propagandy. Pravděpodobně i mnohým komunistům začínalo být jasné, že socialismus není životaschopný, nicméně aby si chránili kejhák, radši nevybočovali z řady. Nejdůležitější bylo potírat kritiku.

Další odpovědi
elkon

Jde o to, co je lež a co pravda. Jestli to je komunista, nebo někdo jiný je úplně jedno. Lže ODS, lže TOP 09, lžou všichni. A jak můžeš vědět, že komunisté lžou stejně, to jsou jen hospodské kecy. Jak uvádím, každý lže, pokud se mu to hodí.

Lgee

Tak to já nevím ale momentální komunisté od roku 2004 určitě lžou úplně stejně..

Edison

  1. Nevím, co to má společného s lhaním komunistů.
  2. Taky bych v tomto byl opatrnější. Ne všechno, co dělali, říkali… bylo lží.
  3. I Wiki bych bral přinejmenším s jistou mírou rezervovanosti.
  4. Zmiňována jsou zejména Západní média. Opravdu si myslíš, že měli patent na rozum, zdaleka nevědeli všechno, a že se na Západě se NIKDY nelhalo?

Kryšpín

Dle mého čecháčkové-komunisté prostě psychopaté část v roce 1989 zahodila rudou knížku a začali podnikat čecháčkové-kapitalisté, neb jsou vážení občané v politice, možno je také dostat i vyznamenání, neb dělat poradce na vysokých místech.

hapiky

elkon: Lže i elkon, si chtěl říct?

hapiky

Edison: Na západě byla svoboda slova. A k svobodě patří věřit či nevěřit.
Určitě víš, že jsem tím lhaním nemyslel, že lhali vždy. Určité úspěchy byly, ale tam kde nebyly se prostě lhalo. Největší jejich lži byly částečně ideologické, částečně propagandistické.

hapiky

Lgee: No, to bych moc neřekl, že lžou úplně stejně. Ono totiž, když není vláda jedné strany, tak už si to nemohou dovolit, protože by se sami zdiskreditovali a byli by jen pro smích. Sice bych si to přál, ale oni ne, na to jsou ještě dost chytří.

Lgee

Nemyslím českou vládu, ale vstup ČR do EU 2004.

Ametyst

Komunisty vyšvihl do sedla v dnešní době Velký Listopad, protože neproběhla žádná debolševizace. Také díky Havlovi a jeho tlusté čáře a nepolitické politice Cosmesi tosmesi.

hapiky

No, a to je ten Absurdistán! 40.let jsme byli mírně řečeno v nesvobodě a když jsme svobodu získali, tak jsme tu nesvobodu, která nás trápila 40.let prostě nezlikvidovali, ale dokonce zvolili (připustili) opět do vlády.

Ametyst

Svět se totiž poněkud přepóloval a v Bruselu je teď víc marxistů než v Moskvě. Prostě jsme o Západu nesměli nic vědět, tak jsme si ho idealizovali, a naletěli. Zde Havlův sponzor mluví: 3-min.video, CZ titulky: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=4zyn9-TpbKM