veru.vikt

Proč, když napíšeš nějaké slovo a podíváš se na něj v zrcadle, tak je obrácené zleva doprava a ne seshora dolů?

Čím je horizontální osa tak výjimečná? :D

Nejlepší odpověď
anonym

Není ničím „výjimečná“ – podstatné je jen to, ze které strany textu/obrázku zrcadlo přiložíš…
Pokud zprava/zleva, je obraz otočený doprava/doleva.
Pokud shora/zdola, je obraz otočený nahoru/dolů.

Další odpovědi
mosoj

Třeba to z tohoto pochopíš.
http://obchod­.readersdiges­t.cz/otazniky/?od­poved=209
Doplňuji:
Jednodušeji se to popsat nedá.

mosoj

Nejde o žádné osy. Jde o to že text obracíš k zrcadlu ty, levou doprava a pravou do leva a zrcadlo to zobrazí tak jak to vidí, jako tebe. Ty ale zůstáváš stále čelem nikam se neobracíš. levá je levá, pravá je pravá nahoře je nahoře a dole je dole !!!!

Vzhůru k mystifikacím.