Nikkol

Proč, když chci změnit doktora, tak mi nedají mou zdravotní kartu do ruky, ale pošlou jí.

Jsou to přece údaje o mě, tak proč je nesmím vidět?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat i na další odpovědi.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/musi-mi-stary-lekar-dat-mou-zdrav-kartu-do-rukou-kdyz-prechazim-k-jinemu-a-mam-zadanku-od-noveho

Další odpovědi
Berušinka

No, buď jí posílají nebo ti to můžou i předat, abys to donesla své nové doktorce – záleží na tom, jestli je nová doktorka dál nebo v té samé nemocnici. A není to přímo celá dokumentace, ale pouze její výpis.

Ponytail

Jsou dokonce doktoři, kteří odmítají kartu i poslat a pošlou pouze výpis z dokumentace. Prý je karta jejich „majetek“. Osobně tyhle cavyky taky nechápu.

tom004

V odkazu,jsou infomace,o no­velizaci zákona.

http://www.clk­.cz/oldweb/po­radna/Dokumen­tace/nova_legis­lativa_dokum.html

Pajus89

Záleží na doktorovi…když jsem přecházel od dětskýho, tak mi kartu v pohodě dali, že to není problém. U nové doktorky je ale tak protivná sestra, že bych snad o to radši ani nežádal