TEREZA.B

Proč katolická církev uctívá ostatky svatých, když je to pohanský zvyk?

Nejlepší odpověď
Bedy

Katolická církev je prakticky postavena na řadě pohanských zvyklostí – ať už jde o Vánoce, uctívání ostatků svatých, neděle jako den pracovního klidu, apod.

Další odpovědi
Mc Merkurion

protože katolická a i jiná církev dělá jen to co se jí hodí jako politici

badisko

Predne se neda rict ze pohane uctivaji jakysi kult predku …idyz na smrt v mnoha ohledech divaji jinak …take zalezi natom co jsi predstavujes pod slovem >pohan<..protoze pohan je pouze obecny nazev nekoho..kdo ze venuje nabozenstvi zeme a prirody…je zhruba 49 zakadnich tradic …takzvanych pohanu ty se rozdeluji jeste na dalsi…tech 49 pocitam pouze ovlivnene Germanskym a keltskym pohanstvim …a proc to dela …?..ze stejneho duvodu jako prebrala svatky ..stare bohy se snazila vymutit..ruznymi zpuzoby tak napriklad Cernunnos rohaty buh ..z parohy jelena nebo rohy berana …byl to buh.. lesu ..zvere ..hyreni a muzske plodnosti …Britove mu rikali ..Hern ..a galove mu rikali Dispater..take byl srovnavan z reckym bohem Panem ale …jak uz to tak byva cirkev co nemuze znicit upne obrati …z techto bohu se stal sam velky Satan …tedy antikrist .....cirkev neuznava lidske ostatky jako takove …nikdy se ji nepodarilo toto lidske pocinani zastavit ..prispusobila se a tento zvyk pouze prevzala …!!!!..jinak by se mohlo lehce stat ze by ji ovecky prestali poslouchat…!!!! prece jen je pomerne mlada ma 2000 let …

barcinek

A proč katolická církev slaví Vánoce, když je to pohanský zvyk? Toť otázka!

Reuef

Protoze z toho nekdo dokazal vytriskat kdysi „nekrestansky“ penize – holt mel sikovnej marketing…a kdyz uz ty ostatky draze nakoupili tak je preci nebudou zakopavat zpatky do zeme