England1522

Je církev kde je bůh ale neuznává se papež ?

Je církev kde lidi se hlásí k bohu ale neuznávají papeže ?

Nejlepší odpověď
annas

Např. pravoslavná církev neuznává papeže za viditelnou hlavu církve,

O dalších církvích v odkazu, zkuste si jej projít, najdete další odpověď. .

http://www.cir­kevnihistorie­.estranky.cz/clan­ky/cirkevni-dejiny--bible-a-liturgie/cirkve-a-nabozenske-spolecnosti.html
Doplňuji:

Ad klumprt – A co řeckokatolická církev? Koho uznává?

Katolická církev se dělí na římsko- a řeckokatolickou.

více diskuse

Další odpovědi
ivzez

Neuznávají papeže jenom katolíci?

dědapetr

Jehovisté.

klumprt

Na takto položenou otázku je odpověď: Všechny kromě římských katolíků.
Doplňuji:
Ad annas: Uznávám, doteďka jsem žil v omylu, že řeckokatolíci uznávají nějakého vlastního šéfa. Musím se v tom trochu vzdělat 🙂

Emefej

Anglikánská církev neuznává papeže.

K zamyšlení

Papež je hlavou pouze katolické církve. Ostatní ho neuznávají.

www.kzamysleni­.estranky.cz

Hanka

annas

Ad klumprt, stane se.
--

Jenže tazatel chtěl konkrétně vědět, v které církvi se neuznává papež, nikoliv obecně, že papeže uznávají katolíci.

Proto jsem jen odpověď naznačila, aby se pokusi sám vyhledat v odkazu názvy jednotlivých církví „!bez papeže“.

Třeba starokatolická církev v zemích mluvících německy vznikla kvůli nesouhlasné reakci na dogma o papežské neomylnosti. Takže to není jednoznačné.