tvtomasa

Pohanství.

Dobrý den. Mám takový problém. Už hodně dlouho věřím v Germánské bohy ( Odin, Thor atd.). Ale nejsem si jistý jestli v ně mohu věřit. Lidé říkají, že jsme Slovanské etnikum, takže bychom měli věřit jen ve Svaroga atd.

Je z etnického hlediska vpořádku,že věřím v Odina?

Ps: Prosím, nepište odpovědi typu: V dnešní době můžeš věřit v kohokoliv chceš.
Zajímá mě pouze odpověď z pohledu etniky.

Nejlepší odpověď
Drap

Svou vlastní etiku si nastavuješ a přijímáš ty sám. Tak proč by ti měla bránit. Ono s naším slovanstvím to neni tak jednoznačné. Patříme ke Slovanům jazykem, územím , převážnou částí kultůry atd. Co se ale pokrevního dědictví týká, tak tam to tak jednoznačné neni. Téměř všichni z nás mají v sobě mimo krve slovanské i germánskou, keltskou , židovskou a zřejmě i spoustu dalších.

Další odpovědi
Nerevarin

Všichni jsme promícháni. Nemůžeme tvrdit, že jsme jen slované. Z germánů tam taky něco máme.

motlajs

Germání z Dojč-land jsou Slovani – dojčiatká víš?

😉
Doplňuji:
Něco jako „bybylónská věž“ nás – bílého muže – rozdělila.