Proč jsme skandovali v roce 1989 „Havel na hrad!“…?

Byla to tenkrát davová psychóza, kterou přinesla Sametová revoluce a já se slušně ptám: Jsou dnes Češí poučení, nebo je to jen hra na přirozené emoce, na které opět, až přijde ten správný čas, dojde?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni dobré podléhat davové psychoze, Vše je třeba řešit s rozmyslem. Z takovýchto skandování vznikají, jak vidno, dlouhodobé závažné problémy. Nikdy neskanduji s davem a neskandoval jsem ani v roce 1989.

Další odpovědi
jamar28

Zase to přijde. Lidé si rádi nacházejí nějaký symbol/maskota, ke kterému se „modlí“.

zjentek

O žádné smetanové revoluci nevím, žili jsme drsně, makali na pile a cinkali jsme furt sklíčidlama a upínákama.

anonym

Pokud se nemýlím, TOHLETO skandovali Prażáci.My, lidí z vesnic, jsme chtěli za prezidenta Dubčeka.Ale zfanatizovaní pražáci si nedali poradit od lidí z vesnic.Tady bylo vidět, że pražákům nezáleží na tom, co chce zbytek republiky.
Neustále říkám, že veškeré zlo v této republice pochází z Prahy.
Kdopak provolával slávu Gottwaldovi na Staroměstském náměstí?Lidi z vesnic to nebyli.Kdopak provolával slávu a tlačil na Hrad Havla?Opět, lidí z vesnic, Krkonoš, Šumavy,Krušných hor to nebyli.
Oni lidí z vesnic selským rozumem vědí, že národ nikdo jiný neuživí.

lexx

bo sme žili v izolaci za ostnatým drátem, byli totál zblbli jak to je všedě super enem u nás ne, tenkrát sem měl odpolední šichtu v železárnách a zprávy si poslech až z TV pozdě večer, už je to tady ! řikalo se naivně…

mosoj

Takto funguje manipulace. Gecco to zná a umí velmi dobře.
Doufám že máte každej na kontě nějaký ten melounek. Mně se to nepodařilo, asi jsem byl moc slušný.

Kryšpín

Když je šílený dav, tak pokud by někdo vykřikl Hurvajs na Hrad tak to dav bude opakovat, skandovat. Je také možné, že byla předem připravena půda a tím dohoda, již z pozdějšího výroku hradního, i z komunistů budou dobří podnikatelé, v davu byl připraven plán z počátečným výkřikem kdo bude mít pronajatý hrad.

cukrar

Je jen na každém, zdali se nechá zblbnou psychozou. Někdo ne a jeho postoj může být stejný, jako ten, který se nechá zbbnout.
Nebo si myslíte, že ti co volali, byli všeny zblblí?
Definujte, co je „až přijde ten správný čas, dojde“