Avatar uživatele
anonym

Proč jsou v civilizaci samé umělé náhražky?

Pokud chcete zaklepat na pravé dřevo tak neuspějete všude je použité dřevo které nazýváme dřevotříska, stejné je to i s dialogem kdy je zde místo pokecání z živými lidmi fórum na internetu, atd. Už jenom schází začít lidi klonovat v továrně a dávat jim místo mozků počítače!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3401 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Záleží na situaci

Opět chybív anketě další možnost. Proč jsou samé náhražky ? Na to je snadná odpověď. Vše je jen o penězích. Náhražky vycházejí levněji, tak použitím můžeme navýšit zisk.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Neměli bychom to přehánět s náhražkami

Dobrý den. Opět jste zapomněl na kategorii "Jiná možnost".
Nemám ráda náhražky. Nemám, ale přesto jsme jimi obklopeni v takové míře, že je ani nestačíme vnímat.
Proč jsou všude náhražky je zjevné - je hodně lidí a tak je třeba pokrýt jejich potřeby co nejlevněji.
Zkuste si rozkliknout na netu třeba "nábytek z masivu" a najdete takový, že Vám budou oči přecházet. Pravda, i nad cenou. Stejně je to s koberci, textilem, nádobím, sklem....
Náhražky slouží většině populace k tomu, aby si lidé mohli zařídit relativně slušně a za přijatelné peníze byt nebo dům, kancelář a vše, co je třeba.
Nejhorší jsou náhražky asi v potravinách. Ale i zde platí to, že nějak se musí řešit nedostatek surovin. Třeba už jen ta skutečnost, že zemědělské produkty se málokde hnojí chlévskou mrvou, protože je jí nedostatek. I hnojivo je náhražka.
Asi také proto jsou neustále vyvýjeny možnosti co největší úrodnosti plodin, které se geneticky upravují, aby "nakrmily co nejvíce lidí".
Můžeme být sebenespokojenější, ale je třeba počítat s realitou. Farmářů, kteří by uspokojili potřeby všech obyvatel nebude nejspíš nikdy dost. Stejné to bude i s ostatními výrobky, kde nebude dost surovin na skutečně kvalitní produkty. Nebude ani dost obyvatel, aby si mohli kupovat jen kvalitní a "nenáhražkové" zboží.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Záleží na situaci

Je to pouze o tom, co lidé chtějí a žádají - to potom dostávají. Když se budou prodávat po kilech levné buřty, které maso neviděly ani z pendolina, jen proto, že je jich hodně, když si lidé nahrazují skutečnou skutečnou lásku ve veřejných domech nebo na netu, žijí imaginární svět s hrdiny TV seriálů, nakupují a hromadí věci jen pro ně samé, ne proto, že je nezbytně potřebují, není se moc o čem bavit a ani nevím proč, když žijeme v Matrixu. Naštěstí takoví nejsou všichni. Chce to najít si a dělat to, co mne baví a jít proti proudu a konzumu. Není to záležitost jen dnešní doby, bylo to tak vždy, jen se mění technické vymoženosti a příroda v člověku se zase brání a občas se ozve. Někdo to zkrátka "nepobere". Z toho všechny "moderní" nervové kolapsy, syndromy vyhoření etc. Jsem zásady, že svět (život) má každý takový jaký chce a udělá si ho. Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod. Mé životní krédo. Já osobně si nemůžu stěžovat. :-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ondraskovy

Záleží na situaci

Recyklace ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

Záleží na situaci

Drap a ostatní, čo sa sťažujete na absenciu možnosti "iné":
Je to hádzanie hrachu na stenu, dotyčný asi nevie čítať a ak vie, tak to asi hbeď zabudne.

k ankete:
civilizácia je UMELÝ systém vymyslený ľudstvom.
ku jeho škode.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost