Proč se v některých státech vyžaduje vízová povinnost a v jiných je možný bezvízový styk?

Zajímalo by mě,jestli existuje někde vysvětlení proč jsou státy kde je povinná a kde není povinná vízová povinnost,a proč neexistuje a nefunguje vízová povinnost/elek­tronický systém pro vstup do evropských států třeba i v celé Evropě?,jako to má např. Kanada(eTA) a Spojené státy(ESTA). děkuji https://www.le­tuska.cz/#!/vi­za

Původní otázka
Proč jsou státy kde je vízová povinnost a bezvízová povinnost ?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… domu si taky nepustíš každýho …

Další odpovědi
ivzez

Neuškodilo by Vám se před vložením otázky
i nad její formulací trochu zamyslet.

Obrat „bezvízová povinnost“ je nesmysl. Co jste jím mínil
(možností je několik, nebude je rozebírat všechny)?

Každá země si o tom, komu povolí vstup víza, a kdo ji může navštívit
jen s vízem rozhoduje sama (není pro to žádné „univerzální“ pravidlo).

Navíc ne všechny státy, do kterých mohou např. Češi cestovat
bez víz, povolují vstup bez víza občanům všech zemí na světě.

_________

Otázku jste sice upravil a doplnil, ale pořád se ptáte na něco,
na co mohou odpovědět pouze ty země, které vízovou povinnost
pro občany jiných zemí zavedly.

Každá země má právo si toto řídit podle svého, není povinna
k tomu něco vysvětlovat. Proto nejspíš žádné vysvětlení nenajdete.