Marty Koller

Proč jsou Pražané tak strašně nafoukaní a drzí a mluvit s nimi je na zabití?

Proč se vytahují že jsou z hlavního města

Proč jsou Pražáci tak strašně nafoukaný a drzý a mluvit s nimi je na zabití?

Nejlepší odpověď
Emefej

Nejsou. Většina z nich jsou úplně normální lidi.

Další odpovědi
JežíšKristus

Možná se jim nelíbí, když lidé hážou MILION LIDÍ do jednoho pytle.

marci1

Všichni ne, ale někteří si myslí, že když žijí v hlavním městě, jsou důležitější než ti, kteří žijí ve „zbytku“ Česka. Že jsou prostě „Nadčeši“. 🙂

Ametyst

Stačilo by to vypráskané hlavní město přestěhovat. Peníze by se zase přerozdělovaly jinde, a dostalo by se na jiné. I Janek Rubeš miluje Prahu, kde bydlí, ale dá mu to hodně práce.

hapiky

V Praze, Jako všude jinde v republice a ve světě, respekt si uděláš jen tehdy, když něco umíš a umíš to dobře.

ten který je

Protože se do Prahy přistěhovala kdejaká naplavenina.

Disraeli

Nechci odsuzovat, ale lidi z velkoměst jsou častěji drzejší a egoističtější, hlavně ti, co jsou tam od narození. Žijí rušným a rychlým životem (ještě rušnějším, než ostatní) s „potřebnou“ dávkou vyřídilky. Až útočné, agresivní,…
Hlavní město je u nás „něco.“ „Lepší“ lidi, víc možností a příležitostí, víc věcí, boahtší lidi, drahé bydlení, větší „luxus,“…
Vem si, jak je při pozemcích a nemovitostech důležitá i lokalita. Obyčejný dům, který by jinde stál pár málo milionů, zde stojí několikanásobně víc. Vila za cca 20 až 30 milionů, zde stojí až 70 milionů (jen proto, že je v Praze). Obyčejná kolikrát i malá… porovnáš s jinými domy/vilami někde jinde – stav, vybavení, celková velikost, a prostě všechno a uvidíš rozdíl v těch cenách. Kolikrát je hodně na pováženou, proč vůbec bydlet (a pracovat/podnikat) v Praze, když jinde bys snd skoro totéž mohl dělat kdekoli jinde a s menšími náklady… kolikrát lidé mají docela obyčejnou práci (průměrně placenou) i v Praze, tak by mě zajímalo, co je vede k tomu, žít tam… když stejnou nebo i lepší práci budou mít někde, kde nebudou mít takové náklady.
Dřív bývala královská města (kterých mohlo být v jednom státě nebo kraji/provincii spousta), tak se jedno jediné město nemohlo povyšovat jako jedinečné, i když bylo hlavní… a ono se to zdá, ale už jen to, že je to hlavní město (a ti obyvatelé žijí v hlavním městě) udělá svoje. Vědomí něčeho takového dodá jistý pocit… no nevím čeho, prostě důležitosti, hrdosti (až pýchy).

plebs

Poněvadž v Praze se většinou rozhodne o osudu národa.
Rok 1948 provolávání slávy komunistům a Sovětskému svazu.
V roce 1968 blouznění o jiném ismu ve Varšavské smlouvě i když na soudruhy není spolehnutí / jugoslávský president J.B. Tito varoval soudruha Dubčeka, opatrně 10 let rozvolňujete nespěchat nebo to špatně dopadne / poté část UV KSČ zašle zvací dopis na UV KSSS a soudruh Dubček dne 13.8.1968 napíše Brežněvovi – ať UV KSSS provede co
uzná za vhodné.
No a v roce 1989 v Praze, nejsme jako oni uděláme tlustou čáru a proto zvítězila láska a pravda pro prekabátníky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Karina111

Nezáleží na tom, odkud člověk je, ale na tom jaká je jeho osobnost.

Disraeli

Což do jisté míry (jakože značné) ovlivňuje okolí… to je výchova, sociální návyky, socializace a prostě kultura, zvyk a přizbusobení.
Osobnost se z něčeho utváří…

Ametyst

Hapiky: Nikdy v životě jsi neslyšel o pragocentrismu? Praha je jinej svět než “zbytek republiky”.

hapiky

Působily jsme v Praze cc 10let a můžu říci, že nás Pražáci až na zanedbatelné jednotlivce braly, dokonce více, než pražské pomocníky.
Všeobecně pragocentrismus tak nějak padl, když se trhli Slováci.