Ponožka99

Proč jsou Poláci v díle MAUS vyobrazeni jako vepři?

Dobrý den, velice mě zajímá, proč jsou v díle MAUS od autora Art Spiegelman Poláci zobrazováni jako vepři. Děkuji!

Nejlepší odpověď
annas

Když se ptáte jen na Poláky, určitě znáte i symboly pro Němce nacilsty – kočka, Židé – myší – obrazně – kočky honí myši. Z toho vyplývá další symbol.

Význam symbolů lze vydy pochopit z kontextu. Dílo neznám, proto jsem vyhledala ve zdroji.

  1. Mnoho Poláků se objevuje proto, že pomáhají Vladkovi a jeho rodině, takže dává smysl, aby měli otevřené a možná laskavé tváře. Mnoho možných symbolických významů prasat však neznamená, laskavost.
  2. Často prasata symbolizují špínu, sobectví a chamtivost.
  3. Dalším faktem je, že židovští lidé nejí prasata, protože jsou považována za nečistá zvířata,

Zbytek zvířecích symbolů v knize je přímočarý (mazané a agresivní kočky a vyděšené, plaché myši), takže to znamená, že by měla být zřejmá i symbolizace prasete?

4. Myslím, že Spiegelman možná vyrobil Poláky prasata, protože chtěl upozornit na skutečnost, že jsou nápomocní, ale jen sobeckým způsobem. Lidí, , kteří „pomáhali“ Židům, proti nacistům se autor nezastal. Aby se ujistil, že je čtenář nepovažuje za skutečně užitečné … atd

https://sites­.psu.edu/hoffman30s/2012­/09/26/maus-i-mice-cats-and-pigs

Poznáte, že symbol vepře neodpovídá tvrzení Nassina, který místo toho, aby význam vyhledal,. uvádí jen svou domněnku. .

Další odpovědi
Nassin

Protože si žijí jako 🐖🐖 v žitě.

Ametyst

Možná proto, že je autor žid?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Něco málo ke komiksu Maus na polské Wikipedii: https://pl.wi­kipedia.org/wi­ki/Maus_(komiks):
„Sám autor komiksu vyjádřil smutek z výsledné situace, protože jeho záměrem nebylo prezentovat Poláky v negativním světle – vzhled prasete měl evokovat pozitivní asociace se sympatickými hrdiny amerických kreslených filmů, jako je slečna Piggy nebo Porky Pig.“