Ryboun

Proč jsou na železničních tratí tunely?

Chci se zeptat, proč jsou na železničních tratích tunely? na co vlastně slouží ty železniční tunely a proč tam jsou?

Nejlepší odpověď
BergySeltzer

Hlavně z již zmíněných důvodů a někdy ještě z důvodů bezpečnosti, např. protína li železniční trať frekventovaná silnice. A možná někde i z důvodů zvířecí stezky, ale za to druhé bych ruku do ohně nedal.

Další odpovědi
Kepler

Jak jinak by ses chtěl dostat třeba přes Alpy? Železniční trati jsou omezené svým maximálním sklonem a jinak než tunelem to prostě nejde. Leda budovat dlouhé objížďky hor, nebo spíše pohoří a to by bylo na moc dlouhé cestování.

Lamalam

Slouží k obdobnému účelu, jako silniční tunely.

pepe88

Tak tak souhlasim s Kepler,,to by sme si museli přesednout na lanovku a pokračovat v jízdě,to by bylo přestupů že by to nikoho už nebavilo.

Jiří Bohumil

To snad nemyslíš vážně, takovouto otázku? Snad aby se zkrátila, případně vůbec umožnila železniční cesta-spojení, mezi místy, mezi kterými jsou přírodní, nebo umělé překážky (hory, silnice, zastavěné oblasti, chráněné přírodní oblasti, moře-La Manche). Ne?

Klaproth

Já tomu taky nerozumím. Třeba trať 135 z Mostu na Moldavu – most, tunel, most, tunel, most. A aby toho nebylo málo, tak vlak přijede do Dubí, chvilku postojí a pak začne couvat! Kdo tohle vymyslel?

Emefej

To je naprosto normální. U nás se tuneluje všude.

Lamalam

Keplre > Alpy jo? Nejdelší žel. tunel v ČR leží v lautr rovině.

Emefej

Tunel pod La-Manche také zrovna nevede ve vysokohorském terénu.