daddy

Proč jsou na některých křižovatkách, řízených světly, tlačítka pro slepce mezi jízdními pruhy?

V Praze např. křižovatka Limuzská x Černokostelecká, Nám. OSN a řada dalších. Jak se k nim nevidomý dostane? Otázku jsem již položil před půl rokem, nedostal jsem však kvalifikovanou odpověď – jen úvahy.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já to tam neznám, ale pokud tady nikdo neví, tak ti doporučím zeptat se přímo na obecním úřadě pod kterou křižovatka spadá, pokud se jedná o cestyy 1. třídy, tak se ptej na ŘSD.

Další odpovědi
mosoj

Poslanec Huml bude kvalifikovanější .
Jednou jsem na něho vznesl otázku a odpověď přišla ve stylu " ptejte se na co chcete, já na co chci odpovím".

kollma

Modry tlacitko pro slepce vypina zvukovou signalizaci v jinych smerech. Zluty tlacitko zajisti zelenou na prechodu. Slepec macka vsechno, ostatni jenom zluty tlacitko, protoze modry tlacitko jim v nicem nepomuze.

Slepec se dostane k tlacitku obvykle tak, ze k nemu dojde pesky.