MajaIS

Proč jsou léta vysokoškolských studií považována za nejlepší léta v životě?

Ahojky, proč jsou vysokoškolská léta považována za nejlepší léta v životě? Když jsem dokončila střední školu, moje třídní mi říkala : „Jo, krásný léta vás čekaj.“ A přitom si myslím, že jsem jedny z nejkrásnějších let zažila už na střední.
Díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
Drap

Protože jsou opravdu nejlepší

Další odpovědi
arygnoc

lásky, spoločenský život, kultúrny život, život bez starostí (ak pominieme tie štúdijné), objavovanie nových zákutí života, snívanie – idealizovanie, filozofovanie, hľadanie svojho miesta vo svete, ale i trocha rebélie, nonkonformizmu, recesie, … toho je!

hanny 2

Je to jako – nebo doslova (?)- „sex,drogy a rockenroll“,pak už začne tvrdá realita.

anonym

Je to logické. Na vejšce jsi dospělá a leccos můžeš. Na druhé straně se o tebe starají rodiče a škola.
Jsou také vysokoškoláci, kteří si na studia vydělávají při škole, tam asi to vnímání nejšťastnějšího období vypadá jinak.
Skončí doba studií a začnou starosti a povinnosti.

led

Pre tých, čo školu berú ako zábavu, možnosť stráviť svoj štúdijný život za peniaze rodičov a spoločnosti, bez strachu z prepustenia z práce, pre tých naivne snívajúcich o živote, pre tých „hogo-fogo“, pre tých sú tieto roky naozaj tou poslednou spomienkou na „nejlepší léta v životě“, po ich skončení začína tvrdá realita všedného boja o zachovanie rodu a života.
Pre tých, ktorí si na štúdium privyrábali, „platili zo svojho“ to boli „tie krásne tvrdé roky učenia a boja o budúcnosť, tie nezabudnuteľné roky získavania skúseností, tie roky fantázií o novej spoločnosti, ale i tie roky prvých životných odchodov a návratov“
Tie najkrajšie roky svojho života zažívame v každom jeho období, všetko záleží na uhle pohľadu, bez ohľadu na jazvy duševné i fyzické. Šťastný človek žije šťastný život (z jeho vlastného pohľadu, z pohľadu iných – čo ten starý krypeľ môže mať za život). Život je pre mňa šťastný, bol, je a bude, taký, ako ho žijem aj s tými jazvami…Je totiž môj.